9 راز زیبایی خیره کننده مرلین مونرو که باید بدانید

به گزارش سفر به مالزی، مرلین مونرو همواره یکی از نمادهای زیبایی بوده و هنوز هم با گذشت سال ها، نماد زیبایی و مجذوب کنندهیت زنانه است. او را با رژلب های سرخ و پیچ وخم موهای بلوندش به خاطر می آورند. مرلین مونرو در طول زمان و حتی تا همین امروز، یکی از تاثیرگذارترین زنان جهان در صنعت مد و زیبایی هم بوده است. شاید برای شما سوال شده که راز مجذوب کنندهیت و زیبایی مرلین مونرو در چیست و چرا او همواره مجذوب کننده بوده است؟

9 راز زیبایی خیره کننده مرلین مونرو که باید بدانید

مرلین مونرو برنامه مشخصی برای مراقبت از پوست و زیبایی داشته است. این 9 مورد را باید درباره برنامه او برای حفظ زیبایی اش بدانید.

1. دوری از آفتاب

او همواره از آفتاب دوری می کرد. در پاسخ به این سوال که چرا همواره از آفتاب می گریزد، مرلین مونرو می گوید: من شخصا مخالف تیره کردن رنگ بدن با تابش آفتاب هستم. ترجیح می دهم پوستی روشن و یکدست داشته باشم. در آن موقع در کالیفرنیا برنزه کردن پوست با آفتاب بسیار رایج و محبوب بود. اگر دوست دارید مثل مرلین مونرو بدرخشید، برنزرهای مصنوعی و آفتاب گرفتن را فراموش کنید.

  • چگونه در مسافرت روتین مراقبت از پوست را رعایت کنیم؟

2. انتخاب طیف خاصی از بلوند

احتمالا برای شما هم سوال شده که وقتی مرلین مونرو روی جایگاه آرایشگر می نشست تا موهایش را برایش رنگ کند، چه رنگی را انتخاب می کرد. رنگی که مرلین مونرو همواره انتخاب می کرد طیف خاصی از بلوند به نام Pillow Case White بود. مونرو هر سه هفته موهایش را دکلره می کرد. برای اینکه رنگ موهایش با شست وشوی زیاد خراب نگردد و از بین نرود، همواره از یک شامپوی خشک استفاده می کرد. او هر دو روز یک بار از این شامپوی خشک استفاده می کرد تا موهایش همواره تمیز و براق به نظر برسند.

3. لب های برجسته با یک کلک آرایشگری

چطور لب هایی برجسته داشته باشیم؟ لب هایی مثل لب های مرلین مونرو که به داشتن آن ها معروف بود. لب های برجسته مرلین مونرو با یاری یک ترفند آرایشگری به این زیبایی به نظر می رسید. آرایشگر او همواره از چند طیف رنگ قرمز روی لب های او استفاده می کرد. او طیف های تیره تر را در کناره های لب و طیف های روشن تر را در مرکز لب استفاده می کرد. این تغییر رنگ و مقدار روشنایی رژ لب، به لب ها بعد می داد و باعث می شد که برجسته تر به نظر برسد.

این روش هوشمندانه، امروز هم زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از ترفندهای آرایشی است که خود شما هم در منزل می توانید برای برجسته تر نشان دادن لب ها امتحان کنید.

4. اهمیت دادن به خواب

مرلین مونرو به خوبی از اهمیت خواب برای سلامت پوست و مو و در کل زیبایی چهره و اندام، باخبر بود. مرلین مونرو از خواب لذت می برد و شب ها بین 5 تا 10 ساعت خواب آرام و استراحت داشت. او یک بار در مصاحبه با مجله Pageant در خصوص روزهای تعطیلش گفته بود: یکشنبه ها یک روز فراغت کامل برای من است. من گاهی اوقات دو ساعت وقت می گذارم تا از خواب بیدار شوم و از آخرین لحظه های خواب آلود، بی نهایت لذت می برم.

5. لباس نپوشیدن در تخت

مرلین مونرو به این معروفیت داشت که در تخت خواب لباس نمی پوشد و می گفت لباس های خواب و پیژامه ها، خوابش را به هم می زنند. او فقط شب ها از عطر استفاده می کرد. عطر شماره 5 شنل که آن را به وان حمام قبل از خوابش اضافه می کرد.

6. حمام یخ

این روزها بسیاری از ورزشکاران در سراسر جهان، دوش گرفتن با آب سرد را امتحان می نمایند و این کار، به یک ترند در شبکه های اجتماعی هم تبدیل شده است؛ اما مرلین مونرو مدت ها قبل از دیگر سلبریتی ها، حمام یخ را امتحان نموده بود. او برای اینکه پوستی محکم داشته باشد چند وقت یک بار حمام با آب یخ را امتحان می کرد.

7. مراقبت از پوست به روش مرلین مونرو

مرلین مونرو درست مثل آدری هیپبورن، مرتب با یک متخصص پوست مجارستانی به نام Erno Laszlo در ارتباط بود و دائما به او مراجعه می کرد. او به شکل وسواس گونه ای دائما صورتش را می شست و تعداد دفعات شست وشوی صورتش به پنج بار در روز هم می رسید. مرلین مونرو از ترس جوش زدن دائما صورت را می شست و به همین علت پوست بسیار خشکی داشت.

این پزشک متخصص پوست برای او یک روتین پوستی مخصوص در نظر گرفته بود که بسته به شرایط و زمان، تغییر می کرد. روتین مراقبت از پوست او برای شب با یک پاک نماینده روغنی به نام Erno Laszlo Active Phelityl Oil آغاز می شد. سپس از یک کرم مخصوص به نام Active Phelityl Cream استفاده می کرد و بعد از چند دقیقه آن را می شست. در نهایت یک لوسیون به نام Controlling Lotion داشت که تمام نماینده روتین شبانه بود. جالب است بدانید که تمام این محصولات مراقبت از پوست، هنوز هم در بازار وجود دارند.

8. راز براق بودن چهره

این روزها همه عاشق استفاده از هایلایترها هستند. هایلایتر یکی از محصولات آرایشی است که می تواند کمی درخشندگی در صورت ایجاد کند و باعث گردد که چهره شما شاداب تر به نظر برسد. اما مرلین مونرو روش دیگری برای افزایش درخشندگی چهره داشت. او زیر کرم پودر از مقداری وازلین استفاده می کرد تا پوستش زیر نور صحنه بدرخشد.

او یکی از هواداران پروپاقرص کرم های مرطوب نماینده و کمی چرب بود. بسیاری از این محصولات مثلا کرم نیوا، حتی امروزه هم هنوز در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارند. حتی گاهی اوقات از روغن زیتون هم برای افزایش درخشندگی پوست استفاده می کرد. او از خواص روغن زیتون برای مقابله با خشکی بیش از حد پوست هم بهره مند می شد.

9. تعصب نداشتن برای ورزش

او یک بار در یکی از مصاحبه های خود در خصوص تمرینات ورزشی اش گفته بود: من مانند ورزشکاران رادیو، حسابی تمرین های ریتمیک نمی کنم. من اگر مجبور باشم طبق قانون خاصی و کاملا کنترل شده ورزش کنم، نمی توانم آن را تحمل کنم. این چیزی است که بسیاری از ما هم در زندگی تجربه می کنیم. دوست نداریم برای ورزش کردن تحت فشار باشیم یا فقط تمرینات خاصی انجام دهیم.

درعوض، او یک روال ساده برای سفت کردن سینه داشت که شامل بلند کردن وزنه های تقریبا یک کیلویی بود و این حرکت را 15 بار انجام می داد. او هر روز صبح تا زمانی که خسته می شد چند تمرین برای سفت کردن بالاتنه کنار تخت انجام می داد.

رژیم غذایی مرلین مونر

رژیم غذایی نقش مهمی در سلامت پوست و مو دارد. پوست و موی سالم، ظاهری مجذوب کننده و زیبا را به ارمغان می آورد. حتما برای شما سوال شده که رژیم غذایی مرلین مونرو چه بود و آیا در رژیم غذایی او نکته ای وجود دارد که باعث مجذوب کنندهیت چهره او شده است؟

طبق رژیمی که او دنبال می کرد، نباید هیچ نوع آجیل، شکلات، زیتون، صدف یا غذاهای پر نمک می خورد. نمک بیش از حد نه تنها منجر به مسائلی مانند فشار خون یا نفخ می گردد، بلکه پوست را کم آب می نماید و آن را پوسته پوسته می نماید. علاوه بر این مصرف غذاهای پرنمک می تواند با احتباس آب، باعث تورم پوست و در نتیجه پف کردن چشم گردد.

  • 10 ماسک صورت خانگی برای حل رایج ترین مسائل پوستی

از روتین پوستی و رژیم غذایی مرلین مونرو چه درسی می گیریم؟

در موزه آرایش نیویورک نمایشگاهی به نام Pink Jungle: آرایش در دهه 1950 آمریکا برگزار گردید. به لطف این نمایشگاه، از روتین پوستی مرلین مونرو که به وسیله پزشکش توصیه شده بود، باخبر شده ایم. دکتر Erno Laszlo در سال 1959 برای مرلین مونرو یک روتین پوستی دقیق و جزیی برای حل یکی از بزرگترین مسائل پوستی او یعنی خشکی پوست، توصیه نموده بود که شامل نکات زیر است:

  • در ابتدا دکتر Laszlo به او توصیه نموده بود که برای شستن صورتش با صابون، از آب ولرم استفاده کند. آب ولرم برای پاک کردن کامل آلودگی ها از پوست، برترین عملکرد را دارد.
  • یکی از بخش های روتین پوستی شبانه او، دو بار تمیز کردن صورت است؛ یک بار با شوینده روغنی و یک بار دیگر با یک کرم تمیز نماینده. دو بار شست وشو برای کسانی که پوست خشک دارند مناسب نیست ولی شوینده های روغنی و کرم های پاک نماینده مثل شیرپاک کن ها می توانند خشکی پوست را جبران نمایند.
  • در رژیم غذایی مرلین مونرو، شکلات حذف شده است. شکلات می تواند باعث ایجاد آکنه گردد اما این به خاطر کاکائو نیست بلکه به خاطر شکری است که در شکلات ها وجود دارد.
  • در نهایت او با استفاده از روغن های طبیعی، پاک نماینده های روغنی و شیرپاک کن ها با خشکی پوست مقابله نموده است. استفاده از لوسیون قبل از خواب، راه دیگری برای کنترل خشکی پوست است.

منابع: Indianexpress, Wmagazine, Vogue

منبع: دیجی استایل
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1602

به "9 راز زیبایی خیره کننده مرلین مونرو که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 راز زیبایی خیره کننده مرلین مونرو که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید