8 روش از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن!

به گزارش سفر به مالزی، آیا می دانید که می توان بوی بد لباس ها را بدون شستن آنها از بین برد؟ روش های زیادی برای از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن وجود دارد که ما در این مقاله به 10 مورد از کاربردی ترین و موثرترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

8 روش از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن!

از آنجا که شستشوی مکرر تأثیر زیادی در کاهش عمر لباس ها دارد، دانستن روش هایی که با استفاده از آنها بتوان بدون شستن بوی بد لباس را از بین برد، اهمیت زیادی دارد.

برای آموزش ترفندهای جادویی از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن با مجله خبرنگاران همراه باشید.

اگر در زمینه خشکشویی لباس احتیاج به خدمات دارید، فقط کافی است در بخش سرویس مربوطه سفارش خود را ثبت کنید و ضمن اطلاع از تعرفه خشکشویی از خدمات باکیفیت این سرویس استفاده نمایید.

نکات کلیدی

  • اگر لباس شما به مقدار کم بوی بد می دهد، قرار دادن لباس در معرض هوا برای خلاص شدن از شر بوی آن بسیار مناسب است.
  • استفاده از بخارشو یک روش سریع برای از بین بردن بوی بد لباس است. اگر در پی راهی سریع و در عین حال موثر برای از بردن بوی بد عمومی لباس هستید، بخارشو گزینه مناسبی است.
  • لباس را به همراه مقداری جوش شیرین داخل یک کیسه قرار دهید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا بوی نامطبوع لباس از بین برود.

اهمیت از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن

اغلب افراد برای خلاص شدن از شر بوی بد لباس ها به شستن آنها اقدام می نمایند. این کار اگر چه در تمیز کردن لباس و از بین بردن بوی بد موثر است، اما به مرور زمان باعث فرسودگی لباس می گردد.

آب داغی که لباس را با آن می شویید، مواد شوینده استفاده شده و چنگ زدن و چرخاندن لباس ها در لباسشویی همه از عواملی هستند که باعث کاهش عمر الیاف و آسیب تماشا آن می شوند.

جالب است بدانید که لباس های شسته شده گاز کربن دی اکسید فراوری می نمایند که بر سلامتی و محیط زیست اثرات منفی دارد. از این رو دانستن روش های از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن، بسیار مهم است.

معرفی روش های از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن

توجه داشته باشید روش هایی که برای از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن در این قسمت شرح داده می شوند، هیچ یک جایگزین شستشوی لباس ها نیستند؛ اما می توانند بین دفعات شستن لباس فاصله ایجاد نمایند و بوی نامطبوع لباس ها را کاهش دهند.

1. قرار دادن لباس در معرض هوا

اگر لباس شما به مقدار کم بوی بد می دهد، قرار دادن لباس در معرض هوا برای خلاص شدن از شر بوی آن بسیار مناسب است.

لباس های خود را با یک قلاب در طول شب آویزان کنید. این کار باعث از بین رفتن بوی بد لباس هایی می گردد که در طول روز استفاده نموده اید.

دقت کنید که آویزان کردن لباس در کمد لباس ها این اثر را ندارد. برای از بین رفتن بوی بد لباس باید جریان هوای آزاد در اطراف آن وجود داشته باشد.

بهتر است آنها را در اتاق خوابتان یا حتی در هوای آزاد آویزان کنید. بعلاوه حداقل یک روز به آنها زمان بدهید. بعضی لباس ها ممکن است به چند روز زمان برای حذف بوی بد احتیاج داشته باشند.

نور خورشید و نسیم ملایم برترین چیزی است که بوی بد لباس را خارج می نماید. البته نور خورشید ممکن است باعث تغییر رنگ لباس گردد. در این مورد احتیاط کنید.

می توانید لباس های با رنگ تیره را به سمت خارج برگردانید تا آسیب نور خورشید در قسمت داخلی لباس که در معرض دید نیست، ایجاد گردد.

اگر فضای بیرون بارانی است، یا اگر در خانه ای زندگی می کنید که به فضای بیرون دسترسی ندارید، لباس خود را روی چوب لباسی بگذارید و آن را در کنار پرده آویزان کنید.

پنجره را باز نگه دارید تا نسیم ملایمی به لباس برخورد کند. این روش به طور کلی برای از بین بردن بوی بد عمومی موجود در لباس مناسب است.

محاسبه رایگان هزینه خشکشویی آنلاین!

2. از بین بردن بوی بد لباس با فندق افسونگر (Witch Hazel)

این گیاه برای از بین بردن بوی بد ایجاد شده در لباس موثر است. این ماده می تواند باکتری های ایجادنماینده بوی بد را از بین ببرد.

مقداری از عصاره آن را در یک بطری اسپری بریزید و روی قسمتی از لباس که بوی بدی دارد، اسپری کنید. پیش از استفاده در یک نقطه از لباس که در معرض دید نیست، تست کنید تا مطمئن شوید که به الیاف لباستان آسیب نمی رساند.

پیش از اینکه به لباس خود اجازه دهید تا خشک گردد، دیگر قسمت های لباستان را نیز آنالیز کنید تا ببینید آیا بوی بد می دهند یا خیر.

به روش گفته شده تمام نقاطی که دارای بوی بد هستند را اسپری کنید. سپس لباس را در فضای باز بگذارید تا خشک گردد.

3. از بین بردن بوی بد لباس با قرار دادن آن در فریزر

این روش برای از بین بردن بوی بد عمومی لباس مناسب است. بوهایی مانند بوی آشپزی که به صورت کلی و اغلب ضعیف در لباس ایجاد شده اند، با این روش از بین می روند.

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما فریز کردن لباس ها باکتری های ایجادنماینده بوی بد را از بین می برد.

این راه چاره به میزان استفاده از فندق جادوگر سریع نیست؛ اما به عنوان یکی از روش های از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن می توانید از آن بهره ببرید.

لباس را در یک کیسه بگذارید و اجازه دهید به مدت یک شب در فریزر بماند. تمام کاری که باید انجام دهید، همین است.

روز بعد وقتی لباس هایتان را از فریزر درآوردید، اجازه دهید تا گرم شوند.

بیشتر بخوانید: برای خشکشویی کت در منزل به این 6 نکته توجه کنید!

4. استفاده از بخارشو برای از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن

استفاده از بخارشو یک روش سریع برای از بین بردن بوی بد لباس است. اگر در پی راهی سریع و در عین حال موثر برای از بردن بوی بد عمومی لباس هستید، بخارشو گزینه مناسبی است.

با توجه به اینکه بخارشو چروک های موجود در لباس را نیز از بین می برد، در عرض چند دقیقه می توانید ظاهر و بوی خوبی در لباس ایجاد کنید.

گرمای زیاد بخار باکتری های ایجادنماینده بوی بد را از بین می برد. می توانید آب های معطر را به عنوان آب بخارشو انتخاب کنید.

پیش از استفاده از بخارشو برای لباس باید مطمئن شوید که بخارشو برای لباس شما مناسب است.

5. از بین بردن بوی بد لباس با جوش شیرین

یک ماده موثر دیگر برای از بین بردن بوی بد لباس، جوش شیرین است. جوش شیرین به عنوان یک ماده قوی در از بین بردن باکتری و بوهای مختلف شناخته شده است.

بسیاری از مردم از جوش شیرین برای حذف بوهای بد در یخچال استفاده می نمایند. جالب است بدانید که می توانید از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد لباس نیز بهره ببرید.

مقداری جوش شیرین را در یک کیسه پلاستیکی به همراه لباس قرار دهید. باید جوش شیرین به قسمت هایی از لباس که بوی بدی دارند، برخورد کند.

ده دقیقه صبر کنید تا جوش شیرین کار خود را انجام دهد. به این ترتیب بوی بد لباس به همراه باکتری های موجود در الیاف از بین می رود.

خدمات خشکشویی سیار با تیم خبرنگاران

6. استفاده از آبلیمو

چه راهی بهتر از آبلیمو برای دادن حس تازگی به لباس هایتان سراغ دارید؟! آبلیمو یک ماده موثر در رفع بوی بد لباس است. مقداری آبلیمو در یک بطری اسپری بریزید و روی قسمت هایی از لباس که بوی بد می دهند، اسپری کنید.

چند دقیقه صبر کنید تا بوی بد لباس هایتان از بین بروند. لیمو همچین عطر دلپذیری در لباس هایتان ایجاد می نماید. این روش در مواقعی مناسب است که لباس هایتان بوی بد ضعیف داشته باشند. اگر بوی بد قوی در لباس وجود دارد، باید از روش های قوی تر بهره ببرید.

استفاده از آبلیمو برای از بین بردن لکه سوختگی روی لباس مشکی نیز بسیار موثر است و به راحتی می توانید با این ترفند، لکه های سوختگی روی لباس را از بین ببرید.

7. پودر قهوه

اگر شما هم جزء هواداران قهوه هستید و مرتب در منزل از آن استفاده می کنید، می توانید از تفاله به جامانده قهوه برای از بین بردن بوی بد لباس هایتان بهره ببرید.

استفاده از قهوه برای از بین بردن بوی لباس همچون جوش شیرین است. مقداری قهوه را به همراه لباس ها در کیسه ای قرار دهید، به گونه ای که قهوه با قسمت هایی از لباس که بوی بد می دهد تماس داشته باشد.

اجازه دهید یک شب به همین صورت باقی بماند. سپس لباس خود را بردارید. احتیاجی به تکان دادن کیسه نیست؛ زیرا تفاله های قهوه بسیار قوی هستند و بوی بد را به خود جذب می نمایند. پس از خارج کردن لباس از کیسه آن را در معرض هوا قرار دهید.

8. روزنامه

یکی دیگر از روش های مناسب برای از بین بردن بوی بد لباس، روزنامه است. روزنامه را روی قسمت هایی از لباس که بوی بدی می دهد، قرار دهید. اجازه دهید به مدت 1 شب به همان صورت باقی بماند. این کار بوی بد لباس های شما را رفع خواهد نمود!

سخن پایانی

مواردی که به عنوان ترفندهای از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن بیان کردیم، همگی در کاهش بوی نامطبوع لباس ها موثر هستند؛ اما توجه داشته باشید که مقدار تاثیرگذاری این روش ها به شدت بوی لباس هم بستگی دارد. به همین علت در مواردی ضروری است که لباس ها را بشویید تا از شر بوی نامطبوع آن ها خلاص شوید!

سوالات متداول

آیا از بین بردن بوی عرق لباس بدون شستشو امکان پذیر است؟

بله. قرار دادن لباس در معرض هوا، استفاده از اسپری آبلیمو، قهوه، جوش شیرین، بخارشو یا اتو بخار، کاغذ روزنامه و فریز کردن لباس گزینه هایی هستند که می توانید برای از بین بردن بوی عرق لباس بدون شستشو از آن بهره ببرید.

چه عاملی باعث ایجاد بوی بد در لباس می گردد؟

باکتری های روی پوست باعث ایجاد بوی بد می شوند. هر چه تعداد این باکتری ها کمتر باشد، بو کمتر خواهد بود.

چگونه می توان از ایجاد بوی بد جلوگیری کرد؟

هر عاملی که بتواند مقدار باکتری ها را کاهش دهد، در کاهش بو موثر است. بعلاوه مصرف زیاد مایعات، میوه و سبزیجات باعث بهتر شدن بوی بدن می شوند.

منبع: آچاره
انتشار: 19 دی 1402 بروزرسانی: 19 دی 1402 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1810

به "8 روش از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 روش از بین بردن بوی بد لباس بدون شستن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید