چند پیشنهاد برای کنترل کردن خشم

به گزارش سفر به مالزی، علی نژاد با اشاره به اینکه افزایش درگیری هازندگی و مسائل مالی و اجتماعی دنیای امروز موجب افزایش خشم و عصبانیت در بین افراد جامعه شده است، توضیح داد: باتوجه به افزایش خشم و خشونت باید راه حل ها درجهت کنترل این رفتار نا خوشایند و استراتژی های لازم برای کنترل خشم در زمان عصبانیت آموزش داده گردد تا از بروز خشم که گا ها تبعات جبران ناپذیری دارد جلوگیری گردد.

چند پیشنهاد برای کنترل کردن خشم

به گزارش ایسنا، این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه خشم یکی از قوی ترین هیجانات بشر است و در زمان بروز منجر به بروز تغییرات در سیستم فیزیکی و بیولوژیکی فرد می گردد، اظهار کرد: اگر این هیجان به درستی مهار و ابراز نگردد؛ به فرد و جامعه آسیب های جدی وارد می نماید.

علی نژاد با اشاره به اینکه وقفه اندازی یا همان مکث چند ثانیه ای و نفس عمیق کشیدن تاثیر بسیار زیادی در حفظ آرامش و کاهش اندازه خشم فرد در زمان عصبانیت دارد، یاد آور شد: افکار منفی و ناسالم؛ اصلی ترین علت بروز خشم و رفتار های پرخاشگرانه است، که باید این افکار را شناسایی و افکار مثبت را جایگزین آن ها کرد.

این مدرس دانشگاه در مورد راه چاره های کنترل خشم نیز خاطر نشان کرد: برای اینکه در زمان عصبانیت بر رفتار خود کنترل داشته باشیم راه هایی همانند ترک محیط، مشغول کردن خود به کار دیگر، حرف زدن با یک فرد قابل اعتماد، ورزش کردن و پیاده رویی، بکار گیری از افکار و جملات مثبت، نوشتن و مطالعه از جمله راه چاره های کنترل خشم و عصبانیت است.

وی ادامه داد: متاسفانه خشم و عصبانیت در بین بچه ها و نوجوانان نیز افزایش یافته که علت اصلی آن رواج بازی های رایانه ای است که دارای صحنه های خشونت آمیز بسیاری است که اگر خانواده ها به درستی این نکته توجه نکنند بچه ها و نوجوانان در آینده در هنگام ورود به اجتماع فردی عصبی خواهند بود که قابلیت کنترل خشم خود را نخواهند داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1479

به "چند پیشنهاد برای کنترل کردن خشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند پیشنهاد برای کنترل کردن خشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید