پلوسی:مانع از دسترسی یک رئیس جمهور دمدمی به کدهای هسته ای می شویم

به گزارش سفر به مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه واشنگتن پست، نانسی پلوسی روز جمعه در نامه ای خطاب به اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نوشت که با ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد جلوگیری از دسترسی یک رئیس جمهور دمدمی مزاج و متزلزل به کدهای آغاز حمله هسته ای صحبت کرده است.

پلوسی:مانع از دسترسی یک رئیس جمهور دمدمی به کدهای هسته ای می شویم

در بخشی این نامه، پلوسی می نویسد: شرایط این رئیس جمهور دیوانه نمی تواند خطرناک تر از این باشد و ما باید هرکاری انجام دهیم تا بتوانیم از مردم آمریکا در برابر تهاجم نامتعادل او به کشور و دموکراسی امان حفاظت کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین اعلام کرد که وی و چارلز شومر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا به سراغ معاون رئیس جمهور رفته اند، اما هنوز پاسخی از جانب پنس دریافت نکرده اند.

پلوسی در این نامه نوشت: ما هنوز امیدواریم که هرچه زودتر از او [پنس] پاسخی مثبت بشنویم که آیا او و کابینه [ترامپ] سوگند خود به قانون اساسی و مردم آمریکا را محترم خواهند شمرد یا خیر.

این نامه پلوسی اندکی پس از آن منتشر شد که ترامپ در یک پیام توئیتری عدم شرکت خود در مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در روز بیستم ژانویه را اعلام کرد؛ اقدامی که در مغایرت با سنت دیرینه ای است که حضور رؤسای جمهور را در مراسم ادای سوگند جانشینان خود الزامی می کند.

این اظهارات پلوسی در حالی مطرح می شود که در پی شورشهای خشونت آمیز حامیان ترامپ در داخل ساختمان کنگره، دموکراتها بطور فزاینده ای درصدد هستند در صورت عدم همکاری مایک پنس معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه در برکناری ترامپ از قدرت تحت لوای اصلاحیه 25 اُم قانون اساسی آمریکا، طرح دومین استیضاح ترامپ را پیش ببرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 940

به "پلوسی:مانع از دسترسی یک رئیس جمهور دمدمی به کدهای هسته ای می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی:مانع از دسترسی یک رئیس جمهور دمدمی به کدهای هسته ای می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید