ورامین؛ سومین شهرستان استان تهران از لحاظ بافت فرسوده

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران/تهران فرماندار شهرستان ورامین گفت: ورامین سومین شهرستان استان تهران پس از شهر تهران و بهارستان از نظر بافت فرسوده است.

ورامین؛ سومین شهرستان استان تهران از لحاظ بافت فرسوده

حسین کاغذلو در چهاردهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران مشترک با شهرستان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، طی سخنانی بیان نمود: شهرستان ورامین از 417 هکتار بافت فرسوده شهری و 220 هکتار سکونتگاه های غیررسمی برخوردار است که از نظر بافت فرسوده، ورامین سومین شهرستان استان تهران پس از شهر تهران و بهارستان است.

وی اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام شده، 9 محله شهرستان در حوزه بافت فرسوده و 5 محله ورامین در حوزه سکونتگاه غیررسمی شناسایی شده که بر اساس مصوبالت جلسه ستاد بازآفرینی شهری سال 97، سه منطقه مرکزی، امرآباد و خیرآباد ورامین در حوزه بافت فرسوده و منطقه ده شریفا در حوزه سکونتگاه های غیر رسمی برای اجرای طرح های اقدام مشترک در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در برنامه اقدام مشترک ستاد بازآفرینی شهری، 5 محور اصلی شامل توسعه امکانات و خدمات روبنایی در مقیاس شهری ماننداحداث فرهنگسرا، سالن ورزشی و کتابخانه، ارتقاء زیر ساخهت شهری مانند بهسازی و توسعه خطوط آبرسانی، به سازی فضای شهری و محله ای و توسعه قلمرو مانند تجهیز فضای شهری، احداث خیابان و میادین، ارتقاء توانمندی های مالی و ظرفیت سازی اجتماعی و به سازی و مقاوم سازی مسکن مورد توجه قرار گرفته است.

کاغذلو توضیح داد: در برنامه اجرایی سال 98 و از محل اعتبارات ملی،4 اقدام و برنامه شامل اصلاح، ساماندهی و ارتقا شبکه دسترسی، احداث مرکز نگهداری معتادین و بچه ها کار و اصلاح و ساماندهی شبکه جمع آوری آب های سطحی، با 33 میلیارد ریال اعتبار اجرا می گردد.

فرماندار شهرستان ورامین گفت: به منظور پیگیری موضوعات ستاد بازآفرینی شهرستان، کارگروهی تشکیل شده تا پروژه های اجرایی در شهرستان با هدف جلوگیری از همپوشانی و پیشگیری از جزیره ای عمل کردن دستگاه ها پیگیری گردد.

وی با اشاره به اختصاص اعتبارات از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها گفت: این اعتبارات به منظور اجرای طرح های عمرانی و مالی به مناطق مختلف اختصاص پیدا می نماید و نباید از آن برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 15

به "ورامین؛ سومین شهرستان استان تهران از لحاظ بافت فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورامین؛ سومین شهرستان استان تهران از لحاظ بافت فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید