هیچ دارویی از فهرست بیمه حذف نشده است

به گزارش سفر به مالزی، مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه هیچ دارویی از فهرست بیمه تامین اجتماعی حذف نشده است گفت:چنانچه یارانه دارو حذف گردد سازمانهای بیمه گر با مشکل روبرو خواهند شد.

هیچ دارویی از فهرست بیمه حذف نشده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، شهرام غفاری با اشاره به اینکه هیچ دارویی برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی حذف نشده است، گفت: در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی هیچ دارویی از فهرست داروهای مشمول بیمه، بیمه شدگان تحت پوشش سازمان حذف نشده است.

وی اضافه کرد: در زمان مدیریت دکتر هاشمی در وزارت بهداشت یکسری از داروها مانند استامینوفن و… از تعهدات سازمان های بیمه گر حذف شد یعنی از شمول بیمه پایه خارج شد و ربطی به سازمان تأمین اجتماعی نبود بلکه برای کل سازمان های بیمه گر بود و بر اساس یک مصوبه کشوری انجام شد.

مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در خصوص افزایش قیمت دارو نیز گفت: در درمان غیر مستقیم خریدار هستیم و قیمت داروها با افزایش تعرفه بالا می رود اما در بخش درمان مستقیم بر قیمت داروها نظارت می گردد و در حال حاضر در داروهای تک نسخه ای و برند تا حدودی افزایش قیمت مشاهده شده است.

غفاری با اشاره به اینکه بار اقتصادی افزایش قیمت دارو به بیمه شده تحمیل می گردد گفت: چنانچه یارانه دارو برداشته گردد قیمت دارو نیز زیاد می گردد و نظر ما این است که بار اقتصادی این امر بیش از 10 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

به گفته وی، اگر یارانه دارو را بردارند به سازمان های بیمه گر بدهند و قیمت ها را آزاد نمایند خوب است اما در غیر این صورت سازمان های بیمه گر توان پوشش داروها را نخواهند داشت. با گران شدن دارو هم بیمه گر و هم بیمه شده باید سهم بیشتری را پرداخت نمایند و به هر دو فشار وارد می گردد و چالش جدی برای سازمان تأمین اجتماعی ایجاد خواهد شد. به همین دلیل این تصمیم باید با دقت و کار کارشناسی بیشتری صورت گیرد.

وی تاکید نمود: دولت باید در این خصوص به سازمان های بیمه گر یاری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1399 بروزرسانی: 13 اسفند 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 977

به "هیچ دارویی از فهرست بیمه حذف نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ دارویی از فهرست بیمه حذف نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید