هایجک پردردسر گزینه پرسپولیس به وسیله فرهاد مجیدی

به گزارش سفر به مالزی، وقتی صحبت از هایجک می گردد شما یا باید در پی هواپیما بگردید یا یک بازیکن جوان یا سوپراستار! این روزها، اما هایجکی که در تهران گزارش شده هدفش یک مهاجم 34 ساله است که به زودی وارد 35 سالگی خواهد شد. امین قاسمی نژاد در این چند روز به سوژه اول طرفداران استقلال و پرسپولیس تبدیل شد. استقلالی ها از اینکه خرید پرسپولیس را پای قرارداد از چنگ رقیب درآورده بودند، خشنود بودند و پرسپولیسی ها سن و سال صید تازه آبی ها را سوژه نموده بودند. کوچ بازیکنان جوان برای لژیونر شدن نتیجه اش می گردد روی بورس آمدن بازیکنان مسن تر.

هایجک پردردسر گزینه پرسپولیس به وسیله فرهاد مجیدی

امین قنامی نژاد بازیکن خوبی است. بازیکنی که دیر نام و رسم دار شد، اما در این چند فصل نشان داده که کارش را به اسم مهاجم خوب بلد است. وقتی صحبت از انتقال به استقلال و پرسپولیس به میان می آید علاوه بر توانایی، مسائل دیگری هم برای بازیکن نو مطرح است. این که می تواند خودش را در ترکیب این دو تیم عظیم جا بیندازد یا نه؟

نگاهی به آمار قنامی نژاد نشان می دهد که او در آمار و ارقام از مهاجمان استقلال بهتر بوده است.

قنامی نژاد گلزن خوبی است؟

امین قنامی نژاد گل های خوب و حساسی می زند، اما آیا می توان گفت او گلزن خوبی است؟ قرار گرفتن در رده چهارم جدول گلزنان نشان می دهد که می توان به این سوال جواب مثبت داد، اما نگاهی به درصد تبدیل شوت به گل این بازیکن کمی این جواب مثبت را با، اما و اگر روبرو می نماید.

امین قنامی نژاد از 73 شوت به سمت دروازه حریفان زده و 11 گل به نامش ثبت شد؛ آماری که از مهاجمان استقلال بهتر، اما نسبت به دیگر گلزنان لیگ ضعیف تر است.

همانطور که در این جدول تعیین است سه گلزن برتر لیگ همه درصد تبدیل شوت به گل بالای 25 درصد داشته اند و قنامی نژاد ضعیف ترین آمار را در میان آن ها دارد. مهدی قایدی بازیکن جداشده استقلال تنها بازیکنی است که تعداد شوت هایش از قنامی نژاد بیشتر بوده و گل های کمتری هم زده است. در بخش درصد تبدیل شوت به گل هم مهاجم سابق پدیده آماری شبیه به آرمان رمضانی دارد. البته با توجه به تعداد بازی های کم آرمان رمضانی نمی توان ارزش این دو عدد را یکی دانست.

قنامی نژاد گل ساز خوبی است؟

یکی از دلایل علاقه مجیدی به قنامی نژاد، توان بالای او در عبور از بازیکن حریف و ارسال پاس های کلیدی است. در جدول پاس کلیدی کفه ترازو به نفع قنامی نژاد سنگینی می نماید. او بعد از مهدی قایدی که همه کاره استقلال بود به همراه گادوین منشا برترین عملکرد را داشته و البته یک پاس گل هم از او بیشتر داده است.

در بازی استقلال و پدیده نگاهی داشته ایم به مقایسه عملکرد قنامی نژاد با مهاجمان استقلال. از جریان بازی خارج کردن مدافع حریف با دادن پاس؛ عملکرد قنامی نژاد با پیراهن تیم سابقش در بازی با استقلال در این آیتم عالی بوده است و بسیار بهتر از مهاجمان استقلال عمل نموده است. مهاجم پدیده در طول 90 دقیقه با پاس هایش 15 بازیکن حریف را از جریان بازی خارج نموده است در حالی که این عدد برای ارسلان مطهری، قایدی و رمضانی روی هم 3 بوده است.

قنامی نژاد با توپ ربایی 4 بازیکن حریف را در طول 90 دقیقه از پیش رو برداشته و این عدد برای ارسلان مطهری و مهدی قایدی هم همین تعداد است.

درکل با کنار هم قراردادن این آمار می توان قنامی نژاد را خرید خوبی برای استقلال دانست. او برترین مهاجم موجود در بازار نیست، اما به صورت میانگین از مهاجمان فصل گذشته استقلال عملکرد بهتری داشته است. اگرچه حضور او در تیمی متفاوت قطعا در این تفاوت تاثیرگذار بوده است. البته نکته اصلی این است که فرهاد مجیدی قرار است این بازیکن را در کدام پست بازی بدهد؟ حضور در خط حمله و انتظار گل زنی از او داشتن اتفاقی است که شاید خیلی به نفع استقلال نباشد، چون او قطعا یک ماشین گلزنی مثل عنایتی و برهانی و حتی دیاباته نیست. اگر استقلال بتواند در بازار نقل وانتقالات یک مهاجم دیگر جذب کند و قنامی نژاد وظیفه گلسازی و گلزنی را برعهده داشته باشد، شاید نتیجه بهتری حاصل گردد. او به واسطه توانایی بازی در پست وینگر و حتی مهاجم سایه یا نزدیک ترین هافبک به خط حمله، خریدی چندمنظوره به شمار میرود.

قنامی نژاد به درد پرسپولیس می خورد؟

به نظر می رسد که مهاجم پدیده با توجه به توانایی هایش بیشتر از پرسپولیس به درد استقلال بخورد. پرسپولیس به میزان کافی هافبک بازی ساز و وینگر برای بازی در جناحین دارد که انواع و اقسام موقعیت ها را ایجاد می نمایند. پرسپولیس یک گلزن تمام عیار می خواهد که فقط و فقط توپ ها را وارد دروازه کند و نیازی به عقب آمدنش برای گرفتن توپ نیست. استقلال، اما به علت نداشتن هافبک های پاسور یا وینگر های کامل، نیازمند مهاجمانی است که حتی تا نیمه زمین هم عقب بیایند.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1289

به "هایجک پردردسر گزینه پرسپولیس به وسیله فرهاد مجیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایجک پردردسر گزینه پرسپولیس به وسیله فرهاد مجیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید