تلاش تازه ترکیش ایر برای تقویت حضور دربازار ایران

به گزارش سفر به مالزی، همزمان با بازگشت پروازهای بریتیش ایرویز به ایران، این بار ترکیش ایر در پی افزایش پروازها به ایران است.

تلاش تازه ترکیش ایر برای تقویت حضور دربازار ایران

همزمان با لغو تحریم ها و افزایش تقاضا برای حضور دربازار سفرهای هوایی ایران ازسوی شرکت خطوط هوایی بریتیش ایر ویز، ترکیش ایرنیز با درخواست رسمی برای افزایش پروازهای روزانه به تهران، تلاش های تازه ای را آغاز کرد.

خطوط هوایی ترکیش ایر از مقامات سازمان هواپیمایی ایران خواست برای افزایش تعداد پروازهای خود به ایران مجوز لازم را صادر کند.

به گزارش رویترز مدیرکل هواپیمایی ترکیش ایر با اعلام این مطلب افزوده است که ترکیه درپی لغو تحریم های غرب علیه کشور همسایه قصد دارد تا از فرصت های تازه برای همکاری های بیشتر بهره مند شود.

تمل کوتیل مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایر درادامه یادآور شد که طی درخواستی رسمی از تهران خواسته است که 3 پراوز بر تعداد پروازهای روزانه ترکیش ایر افزوده شود. درحال حاضر روزانه 6 پرواز از استانبول به تهران برقرار است. شرکت ترکیش ایر همچنین درخواست افزایش پرواز به دیگر مقصدهای گردشگری و شهرهای ایران را دارد.

این درحالی است که اخیرا اختلافاتی میان این شرکت هواپیمایی با آٰژانس های مسافرتی ایران مطرح شده است.

درسال های گذشته همزمان با افزایش مسافران ایرانی علاقه مند به سفرهای خارجی، تعداد قابل توجهی از ایرلاین های غیر ایرانی ازکشورهای همسایه، با برنامه جدی و منظمی برای جذب این مسافران به طور گسترده ای وارد بازار سفرهای هوایی ایران شدند. طبق آمارهای رسمی تا سال 93حدود 27 ایرلاین خارجی در ایران مشغول فعالیت بوده و پروازهای منظمی را از تهران یا برخی شهرهای دیگر کشورمان به مقصدهای مختلف اجرایی کرده اند.

در میان مقاصد مذکور، کشور ترکیه و به خصوص شهر استانبول از جایگاه خاصی برخوردار بوده و ماهانه هزاران ایرانی برای گردش و خرید به این شهر سفر می کنند. از این رو ایرلاین های ترکیه نیز با برنامه ریزی های گسترده برای جذب این مسافران وارد بازار سفرهای هوایی ایران شدند که شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین بیشترین سهم را دارا بوده است.

شرکت های ایرانی نیز در فضایی از امکانات نابرابر بسیار تلاش کردند که با خطوط هوایی ترکیه رقابت کنند اما به دلیل تحریم و برخورداری شرکت های خارجی از امکانات و تجهیزات و هواپیماهای مدرن و حمایت های مالی دولتی، کار برای ایرلاین های ایرانی سخت شد.

سال گذشته سازمان هواپیمایی کشور چندی پیش به عنوان کننده رسمی دولت در این حوزه به ترکیش ایرلاین دستور داد تعداد پروازهای خود را به ایران کاهش دهد تا فضا برای حضور جدی تر شرکت های ایرانی فراهم شود.

منبع: chn

منبع: کجارو
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1575

به "تلاش تازه ترکیش ایر برای تقویت حضور دربازار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش تازه ترکیش ایر برای تقویت حضور دربازار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید