مهدی: باید دستورالعملی برای بازگشایی ورزشگاه ها ابلاغ شود، انتظار دربی زیباتری را داشتیم

به گزارش سفر به مالزی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت، برای بازگشایی ورزشگاه ها باید دستگاه های تصمیم گیرنده دستورالعمل های لازم را ابلاغ کنند.

مهدی: باید دستورالعملی برای بازگشایی ورزشگاه ها ابلاغ شود، انتظار دربی زیباتری را داشتیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سهیل مهدی پس از تساوی بدون گل استقلال و پرسپولیس در دربی نودوهفتم گفت: فقط می توانم بگویم که انتظار می رفت تماشاگران بازی زیباتری را ببینند. حاشیه های دربی همیشه بازی ها را از لحظات زیبا دور می کند، لحظاتی که باید در زمین رقم بخورد. فوتبالیست های خیلی خوبی در همه تیم های لیگ برتری فوتبال ایران و همچنین این دو تیم داریم و از آنها انتظارات زیادی می رود.

وی توضیح داد: به لحاظ فنی هوادار دوست دارد بازی زیبا و پرگلی ببینید و به هر حال هر دو تیم تلاش خود را کردند و از آنها ممنون هستیم. بازیکنان و مربیان حداقل حاشیه را داشتند و همکاری لازم را با کادر برگزاری انجام دادند. امیدوارم در آینده بازی بهتر، قوی تر و پرگل تری را ببینیم و هواداران حالا که روی سکوها نیستند و نمی توانند به استادیوم بیایند، بازی زیباتری را در منازل شان ببینند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره زمان حضور هواداران در استادیوم ها گفت: دستگاه های ذیربط در جلساتی که داشتند و ما در کنارشان بودیم، خیلی تلاش کرده و می کنند که این اتفاق بیفتد. نقاط ضعف و قوت این دو بازی آزمایشی در آمد و باید دستورالعملی برای همه کشور استخراج و عملیاتی شود. استادیوم آزادی برای بازی ایران و کره جنوبی زیرساخت و شرایطی داشت و نرم افزار، گیت های ورودی و تقسیم بندی سکوها انجام شده بود.

مهدی گفت: استادیوم آزادی یکی از بهترین استادیوم ها ما در کنار سه چهار استادیوم خوب دیگر است، اما تیم های خوبی در لیگ یک و لیگ دو داریم که هواداران شان توقع دارند به استادیوم بیایند و تیم های خود را تشویق کنند. هواداران نیاز دارند زندگی مسالمت آمیز با کرونا را داشته باشیم و دستگاه های ذیربط کمک کنند و دستورالعمل ابلاغ شود. ما نیز در کنارشان هستیم تا با کمک اصحاب رسانه هواداران به استادیوم بیایند.

وی در مورد مشخص نبوده دستگاه های ذیربط گفت: اولین دستگاه، مدیریت بهداشت کشور است و ما همیشه تابع بودیم، چرا که پاندمی و بحرانی بود که کشور به خوبی پشت سر گذاشت. ما وقتی اینجا هستیم خیلی دستگاه ها و گروه ها از جمله پلیس و سازمان های نظارتی کمک می کنند تا بازی برگزار شود.

مهدی درباره باز بودن سینماها برای تماشای دربی و عدم حضور تماشاگران در استادیوم ها گفت: این تناقضات را در جامعه درباره رفتار شهروندان داریم. در مترو من و شما در کنار هم می نشینیم و باید ببینیم فضای بهره برداری در چه سطحی از امکانات است. بنا بر توضیح عزیزان وقتی هواداران در کنار هم می نشینند، چون روح فوتبال روح حمایت، همگرایی و همسویی است اگر خدای نا کرده یک نفر شرایط ابتلا را داشته باشد خیلی سریع تر به نسبت سینما که من، برادرم، همسرم و خانواده می رویم و کنترل ها کمتر است، سرایت اتفاق می افتد.

وی راجع به نامشخص بودن این توضیحات گفت: در فوتبال همه کنار هم می نشینند و همه غریبه هستند، اما باز هم در کنار هم قرار می گیرند. شما دیدید ما پنج درصد ظرفیت استادیوم را باز کردیم و همه باز به خاطر روح هواداری در کنار هم نشستند. خود ما باید کمک کنیم. سکوها برشی از جامعه است. اگر خود ما کمک کنیم هواداران خیلی زودتر به استادیوم باز می گردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1427

به "مهدی: باید دستورالعملی برای بازگشایی ورزشگاه ها ابلاغ شود، انتظار دربی زیباتری را داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: باید دستورالعملی برای بازگشایی ورزشگاه ها ابلاغ شود، انتظار دربی زیباتری را داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید