دیدار خصوصی پریناز ایزدیار و هوتن صبور سینما را نجات داد

به گزارش سفر به مالزی، محمد قنبری مدیر پردیس سینمایی مگامال با اشاره به استقبال از فیلم های روی پرده در دو هفته گذشته به رغم برگزاری جشنواره فیلم فجر، از سه فیلم به عنوان نجات دهندگان گیشه یاد کرد.

دیدار خصوصی پریناز ایزدیار و هوتن صبور سینما را نجات داد

به گزارش مهر، محمد قنبری مدیر پردیس سینمایی مگامال درباره شرایط فروش فیلم های در حال اکران در هفته های گذشته و همزمان با برگزاری چهل ویکمین جشنواره فیلم فجر گفت: در این ایام فیلم هایی همانند بخارست، دیدار خصوصی، چپ راست و فیلم های کودکی مثل لوپتو، پسر دلفینی، بام بالا و حتی جزیره فضایی مخاطب خود را داشتند و شاهد فروش خوبی هم در گیشه بودند، اما در میان فیلم های جشنواره غیر از فیلم هایی مانند یادگار جنوب و کت چرمی و چند فیلم دیگر، مابقی فروش آن چنانی در گیشه نداشتند.

این سینمادار با اشاره به شرایط خوب فروش فیلم های روی پرده همزمان با برگزاری جشنواره فجر درباره دلایل استقبال بیشتر مخاطبان از فیلم دیدار خصوصی به عنوان یک فیلم اجتماعی نسبت به فیلم چپ راست به عنوان یک فیلم کمدی هم گفت: به نظر قیاس میان اندازه فروش این دو فیلم از اساس اشتباه است، چون این دو فیلم از دو ژانر و در دو فضای متفاوت هستند. دیدار خصوصی در حال حاضر تنها فیلم اجتماعی در حال اکران است که در جشنواره سال گذشته هم درباره آن زیاد صحبت شده بود و به همین علت مخاطب خاص خودش را دارد.

وی اضافه نمود: چپ راست، اما به عنوان یک فیلم کمدی سیاسی در حالی اکران شد که بخارست روی پرده بود و به نوعی رقیب آن فیلم بود. در مجموع این سه فیلم یعنی دیدار خصوصی، بخارست و چپ راست در هفته های اخیر و در کنار یکدیگر، یاری بسیار خوبی به سینما ها داشته اند و ناجی گیشه بوده اند.

دیدار خصوصی تنها فیلم اجتماعی روی پرده

این سینمادار گفت: این نکته را هم در نظر بگیرید که در شرایط مختلف، شرایط استقبال از فیلم ها متفاوت می گردد و اینگونه نیست که فروش فیلم های کمدی و یا اجتماعی در همه شرایط به یک صورت باشد. کمااینکه یکی از دلایلی که باعث شده است فیلم دیدار خصوصی این روز ها فروش خوبی داشته باشد همین است که فیلم اجتماعی قدرتمندی همزمان با آن در حال اکران نیست.

قنبری ادامه داد: در همین شرایط مردم برای فیلم های کمدی هم وقت می گذارند و فیلم هایی مانند بخارست، چپ راست و حتی آثار قدیمی ترین مثل انفرادی هم همچنان فروش قابل توجهی دارند. در مجموع، اما نمی توان درباره شرایط اکران فیلم ها حکم کلی صادر کرد.

این سینمادار درباره پیش بینی خودش از شرایط اکران سینما ها در سال آینده با توجه به ترکیب فیلم های حاضر در جشنواره هم گفت: براساس آنچه در جشنواره شاهد بودیم، خیلی نمی توان به اکران سال آینده امیدوار بود. بالاخره برای توفیق در اکران عمومی یک سری ضوابط و قواعد وجود دارد. فیلم ها باید به صورتی باشد که مخاطب به تماشای آن ها در سالن سینما ترغیب گردد. باید منتظر دیگر فیلم هایی باشیم که فرآیند فراوری را طی می نمایند. اگر بخواهیم تنها به فیلم های جشنواره بسنده کنیم، خیلی نمی توان به فروش سینما ها در سال آینده امیدوار بود.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1401 بروزرسانی: 27 بهمن 1401 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1716

به "دیدار خصوصی پریناز ایزدیار و هوتن صبور سینما را نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار خصوصی پریناز ایزدیار و هوتن صبور سینما را نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید