مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان ها در کرمانشاه آغاز به کار کرد

به گزارش سفر به مالزی، شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان ها پنج شنبه هفتم آذر با حضور رئیس شورای عالی استان ها در هتل پارسیان کرمانشاه آغاز به کار کرد.

مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان ها در کرمانشاه آغاز به کار کرد

به گزارش سفر به مالزی آنلاین، نائب رئیس مجمع رؤسای کلانشهرها و مراکز استان ها روز پنج شنبه در حاشیه این اجلاس در گفت و گو با ایرنا هدف از شکل گیری این مجمع مشورتی در کشور را بیان موضوع های مهم کلان و محلی، انتقال و تبادل تجربیات شوراها و مدیریت شهری و پیگیری انجام تعهدات سایر نهادها در قبال حوزه مدیریت شهری دانست.

غلامرضا امیری گفت: این اجلاس علاوه بر نشست عمومی کمیسیون های تخصصی عمران و شهرسازی، کمیسیون حقوقی و اقتصادی، کمیسیون فرهنگی و شهر هوشمند، کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و محیط زیست تشکیل می شود و مصوباتی را نیز برای تصویب در مجمع مطرح خواهد شد.

وی از دیگر مباحث مهم در این اجلاس را تحقق حقوق شهروندی در کلانشهرها و مراکز استانها و تعامل شوراها و شهرداری ها گفت.

امیری همچنین گفت: این نشست در راستای افزایش فرصت های همکاری، کاهش چالش های شهرهای مراکز استان ها و کلانشهرها، هم افزائی و تعامل بیش از پیش مجمع مشورتی با نهادهای موثر اجرائی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به جایگاه شوراها و نهاد قانونگذاری، حضور شخصیت های کشوری و رؤسای شورای اسلامی شهرهای کشور در این مجمع گفت: همه تلاش خود را به کار می گیریم که از این فرصت برای آشنایی و معرفی بیشتر قابلیت های استان از لحاظ سرمایه گذاری، گردشگری و فرهنگی استفاده کنیم.

در 15 سال گذشته شصت و سه جلسه مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استان ها در شهرهای مختلف ایران با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ریاست شورای عالی استان ها، استانداران، رؤسای شورای اسلامی برگزار شده و امسال نیز برای اولین بار در کرمانشاه برگزار شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 50

به "مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان ها در کرمانشاه آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع مشورتی روسای کلانشهرها و مراکز استان ها در کرمانشاه آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید