تور استرالیا ارزان: ماکرون در پی بازتعریف روابط با استرالیا

به گزارش سفر به مالزی، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با نخست وزیر استرالیا، از کانبرا خواست تا اقدامات مشخصی را برای بازتعریف روابط دوجانبه بعد از فسخ قرارداد میلیاردی زیردریایی ها ارائه دهد.

تور استرالیا ارزان: ماکرون در پی بازتعریف روابط با استرالیا

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اولین گفت وگوی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا از زمان وقوع بحران دیپلماتیک میان این کشورها به شمار می رود؛ بحرانی که با تصمیم استرالیا برای لغو قرارداد چندین میلیاردی زیر دریایی های الکتریکی - دیزلی با فرانسه، بعد از امضای پیمان امنیتی آکوس به راه افتاد.

کاخ الیزه امروز پنج شنبه بعد از این رایزنی ها در بیانیه ای گفت: رئیس جمهور یادآور شد که تصمیم یک جانبه استرالیا برای کاهش مشارکت استراتژیک فرانسه و استرالیا با خروج از برنامه زیردریایی به نفع پروژه دیگری که هنوز معین نشده است، به روابط مبتنی بر اعتماد بین دو کشور آسیب زد.

در ادامه این بیانیه آمده است: اکنون دولت استرالیا باید اقدامات خاصی را پیشنهاد کند که اراده مقامات استرالیا را برای بازنگری در اساس روابط دوجانبه و ادامه همکاری در منطقه هند و اقیانوس آرام نشان دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1353

به "تور استرالیا ارزان: ماکرون در پی بازتعریف روابط با استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: ماکرون در پی بازتعریف روابط با استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید