قیمت آپارتمان در پر معامله ترین مناطق تهران

به گزارش سفر به مالزی، مناطق 5، 10 و 4 تهران به عنوان پرمعامله ترین مناطق پایتخت در حوزه خرید و فروش آپارتمان هستند. طبق آمار رسمی اعلام شده در آبان ماه امسال منطقه 5 پایتخت با سهم 1/ 12 درصدی از کل معاملات، میزبان بیشترین ثبت معاملات در مناطق 22گانه تهران بود.

قیمت آپارتمان در پر معامله ترین مناطق تهران

پس از آن منطقه 10 با سهم 6/ 8 درصدی و منطقه 4 نیز با سهم 4/ 8 درصدی به ترتیب دو منطقه پرمعامله تهران بودند.

اظهارات برخی واسطه های ملکی فعال در مناطق مصرفی (4 و 5) نشان می دهد پس از بروز تحولات سیاسی بین المللی عمدتا به دو علت کاهش انتظارات تورمی و کاهش ریسک های غیراقتصادی قیمت ملک به طور کلی در این مناطق کاهشی بوده و در برخی از محلات این دو منطقه افت قیمت محسوس بوده است. در عین حال در سمت تقاضای خرید نیز تحقیقات میدانی حاکی از کاهش مشتری در این مناطق است چراکه به واسطه پایین آمدن انتظارات تورمی برخی خریداران ترجیح می دهند خرید ملک را به بعد موکول کنند.

در سمت عرضه نیز تمایل فروشندگان برای عرضه ملک افزایش یافته است که به گفته برخی مشاوران بنگاه های معاملات ملکی این افزایش تمایل برای فروش نیز غالبا به دلیل احتمال کاهش بیشتر قیمت ها است. منطقه 10 نیز شرایط مشابهی نسبت به دو منطقه مصرفی پایتخت دارد از این جهت که در این منطقه هم تحقیقات میدانی از کاهش نسبی قیمت ها طی حدود دو ماه گذشته حکایت دارد. به گفته برخی واسطه های ملکی این منطقه قیمت مسکن به طور کلی در این منطقه با کاهش روبرو بوده است. البته در برخی محلات این منطقه قیمت ها تغییری نداشته است. مجموعا در سه منطقه مذکور، شرایط از افت نسبی قیمت ها نسبت به دو ماه گذشته حکایت دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 924

به "قیمت آپارتمان در پر معامله ترین مناطق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت آپارتمان در پر معامله ترین مناطق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید