فرهنگ مردم تایلند

به گزارش سفر به مالزی، تایلند کشوری با جاذبه‌های فراوان است. آشنایی با فرهنگ مردم تایلند یکی از جاذبه‌های همراهی با تور تایلند است. در این مقاله شما را بیشتر با فرهنگ مردم تایلند آشنا خواهیم کرد.

فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ تایلندی به طور محسوس گرم و خوش آمدگویانه است. مردم تایلند نسبت به مذاهب دیگر ملت ها و باورهای سیاسی آنان کاملا مدارا هستند. با این وجود، به رفتار ناشایست برخی بازدیدکنندگان نیز حساس هستند. به طور معمول، تایلندی نارضایتی خود را به کسی که هنجارهای فرهنگی این کشور را نقض کند به طور آشکار نشان نمی دهد. چنین رفتاری در واقع یک جنبه مهم از فرهنگ تایلندی است. باید گفت که بهتر است به این جنبه از فرهنگ تایلندی کاملا آگاه باششد و متناسب با فرهنگ مدارایی احترام متقابل را در تور تایلند ابراز کنیم.

لازم است بازدیدکنندگان در تمام معابد و مکان های مذهبی، لباسی آراسته و متناسب با شان و جایگاه این مکان ها به تن داشته باشند. آن ها نباید با لباس های نامناسب و یا کوتاه و بدون آستین به معابد وارد شوند. پذیرفتنی است چنانچه در اطراف معابد بودا قدم می زنید کفش به پا داشته باشید. اما درون نمازخانه که عکس و یا تندیس بودا نگهداری می شود کفش های خود را دربیاورید.

هر تصویر بودا چه کوچک و یا بزرگ به عنوان شیئی مقدس مورد احترام است. هیچ گاه از مجسمه ها برای گرفتن عکس و یا هر عملی که بی احترامی را القا کند بالا نروید. تور تایلند فرصت مناسب برای شناخت فرهنگ مردمی مهربان در تور تایلند است.

تایلندی ها بسیار میهمان نواز هستند اما در عین حال فاصله طبقاتی برای آنها مهم است. آنها انسان هایی صبور و اهل مدارا بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی،گردشگران باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و بدون کفش وارد این آثار باستانی شوند.

فرهنگ تایلندی ریشه در فرهنگ هند دارد و دوران طلایی آن به زمان پادشاهی آیوتایا باز می گردد که آثار تاریخی بی نظیر و هم چنین رقص و نمایش تایلندی بر جای گذاشته است. 

تایلندی ها همگی علاوه بر نام اصلی خود، دارای نام غیررسمی و معمولا کوتاهی نیز هستند که با آن یکدیگر را صدا می زنند. تایلند کشور بودایی است که در آن تصاویر بودا مقدس شمرده می شوند . مجازات توهین به مقدسات زندان است حتی اگر توریست خارجی مرتکب این عمل شود .

دست زدن به سر افراد یا اشاره با پا به چیزی، در این کشور بسیار بد شمرده می شود زیرا تایلندی ها سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن می دانند. کتاب ها از جمله اشیای پر ارزش برای آنها به شمار می روند بنابراین نباید آنها را روی میز سر داده یا روی زمین قرار داد .

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 227

به "فرهنگ مردم تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ مردم تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید