فارابی به قاچاق خرس واکنش نشان داد

به گزارش سفر به مالزی، روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی نسبت به انتشار غیرقانونی فیلم سینمایی خرس در فضای مجازی واکنش نشان داد و در این زمینه با توجه به پیگیری رسانه ها طی دو روز اخیر، توضیحاتی ارائه داد.

فارابی به قاچاق خرس واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نسخه فارسی بدون زیرنویس فیلم سینمایی خرس به کارگردانی خسرو معصومی که از 9 سال پیش نتوانسته پروانه نمایش دریافت کند، در روزهای اخیر به طور غیرقانونی در کانالی با نام شکوفا فیلم در یوتیوب در دسترس قرار گرفته است.

بر اساس این خبر، بنیاد سینمایی فارابی از لحظه اطلاع از عرضه غیر قانونی فیلم سینمایی خرس در یوتیوب، ضمن آنالیز ابعاد موضوع جهت استیفای حقوق معنوی و مادی فیلم، پیگیری لازم را به عمل آورد.

در پی این آنالیز ها، اطلاعاتی که حاصل شده است این است که فیلم سینمایی خرس (نسخه فارسی بدون زیرنویس) از سوی کانالی با نام شکوفا فیلم به طور غیرقانونی بر روی یوتیوب بارگذاری شده است و طی دو روز گذشته (8 و 9 شهریور) تا به امروز بیش از 19 هزار بیننده داشته است.

بنیاد سینمایی فارابی به عنوان مالک فیلم، در اولین اقدام ضمن ارسال ایمیل رسمی به یوتیوب ، خواهان توقف نمایش و حذف فیلم خرس در این پلتفرم جهانی شد. بنیاد فارابی کوشش دارد تا با ارائه اسناد حقوقی مرتبط به فیلم، هر چه سریع تر از پخش و نمایش غیرقانونی فیلم جلوگیری گردد.

با عرضه و انتشار غیر قانونی نسخه اصلی فیلم و ابعاد حقوقی این اقدام، پیگیری های و گام های حقوقی لازم نظیر طرح شکایت در ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری و مراجع قضایی و اخذ مشورت از کارشناسان و متخصصان حوزه حقوق بین الملل، در دست اقدام است.

لازم به ذکر است حقوق کامل فیلم سینمایی خرس را موسسه رسانه های تصویری سابق ، در اختیار داشته که پس از انحلال موسسه مذکور و ادغام آن، در سال 98 کلیه دارایی های آن موسسه به بنیاد سینمایی فارابی منتقل شده است.

/

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 704

به "فارابی به قاچاق خرس واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارابی به قاچاق خرس واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید