طرح های گردشگری استان سمنان تسهیلات قرض الحسنه می گیرند

به گزارش سفر به مالزی، اصغر نورالله زاده در مصاحبه با خبرنگاران ضمن بیان اینکه موضوع گردشگری در استان سمنان به عنوان محور توسعه مورد توجه صندوق کارآفرینی امید قرار گرفته است و این صندوق به طرح های گردشگری در این استان تسهیلات اعطا می نماید، افزود: استان سمنان در این طرح انتخاب و در قالب طرح تکاپو کار را دنبال می نماید.

طرح های گردشگری استان سمنان تسهیلات قرض الحسنه می گیرند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

وی به بحث پرداخت تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت و اضافه نمود: سقف تسهیلات اعطایی از سوی این صندوق از 50 میلیون تا یک میلیارد ریال بوده و نرخ سود آن نیز قرض الحسنه است.

رئیس صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر اینکه در صدد هستیم تا این طرح را گسترش دهیم، خاطر نشان کرد: با ایجاد صندوق خرد محلی برای زنان سرپرست خانوار در آینده نزدیک 600 صندوق در روستاها راه اندازی می گردد.

نورالله زاده توضیح داد: به طور کلی نظام تأمین اقتصادی محلی در دستور کار قرار گرفته است تا بتوانیم حمایت لازم را از زنان روستایی داشته باشیم.

وی از اعطای وام برای مشاغل خانگی استان ها هم اطلاع داد و اضافه نمود: دولت از برنامه های مشاغل خانگی و روستایی حمایت می نماید و در این راستا برنامه های مناسب را در دستور کار دارد.

دبیر کارگروه مشاغل کوچک، خانگی و روستایی افزود: در این طرح ظرفیت و پتانسیل هر منطقه و روستا شناسایی و سپس تقویت می گردد.

نورالله زاده با بیان اینکه در بسته بندی مشاغل هر نوع شغلی تقویت و توسعه داده می گردد، گفت: مزیت رقابتی هر منطقه را شناسایی و تقویت می کنیم که در این راه احتیاج بازار مد نظر است.

وی به چگونگی اعطای وام به طرح های مشاغل خانگی پرداخت و توضیح داد: نگاه ما در این فرایند بسیار متفاوت است و شناسایی متقاضیان از سوی ما انجام و احتیاج نیست که متقاضیان به ما مراجعه نمایند.

رئیس صندوق کارآفرینی امید یادآور شد: مردم به محض اینکه متوجه شوند که وام ارزان قیمت داده می گردد متقاضی می شوند و طرح را ارائه می دهند.

نورالله زاده به طرح تکاپو نیز اشاره ای داشت و اضافه نمود: این طرح با مشارکت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حال مطالعه است که در هفت استان کار آن دنبال شده است.

وی در سرانجام گفت: طرح تکاپو به منزله توسعه کسب وکارهای پایدار و اشتغال زا بوده و در اجرای آن شغل و رشته فعالیت هر استانی موردتوجه قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 176

به "طرح های گردشگری استان سمنان تسهیلات قرض الحسنه می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های گردشگری استان سمنان تسهیلات قرض الحسنه می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید