شناگر جوان ایران المپیکی شد

به گزارش سفر به مالزی، تهران (پانا) - متین بالسینی که در موعد مقرر بالاترین فیناپوینت را برای اخذ سهمیه جهانی داشت، از سوی فینا به نام نماینده ایران در المپیک 2020 توکیو معرفی گشت.

شناگر جوان ایران المپیکی شد

به گزارش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، طبق قوانین فدراسیون جهانی بهترین شناگران که رکورد B المپیک را در هر ماده کسب می کنند، مستقیم به المپیک می فرایند. مهرشاد افقری با زمان 53.46 در ماده 100 متر پروانه رکورد ورودی B المپیک (53.52) را ثبت کرد.

اما بعد از اعلام رکوردهای ثبت شده سایر شناگران در تورنمنت های مختلف جهان، تعیین شد که رکورد ثبت شده او برای ورود به المپیک از طریق سهمیه B کافی نیست.

از آنجایی مهرشاد افقری در تاریخ 25 ژوئن پیروز به ثبت رکورد شده است، فدراسیون جهانی اعلام نمود این رکورد بدست آمده خارج از آخرین زمان(20 جون 2021) برای بررسی برنامه سهمیه یونیورسالیتی بوده است و به همین دلیل این سهمیه هم به وی تعلق نمی گیرد.

لازم به ذکر است چند شناگر از کشورهای مختلف جهان هم به استناد همین قانون با وجود شایستگی از راه یابی به المپیک باز ماندند.

به همین دلیل فینا- فدراسیون جهانی شنا، شناگر ایران که دارای بهترین فینا پوینت تا تاریخ 20 ژوئن (آخرین مهلت بررسی سهمیه یونیورسالیتی) است را به نام کننده ایران در المپیک معرفی کرد.

بدین ترتیب متین بالسینی شناگر ماده 200 متر پروانه تیم ملی ایران وارد دسته بندی بازی های المپیک شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1262

به "شناگر جوان ایران المپیکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناگر جوان ایران المپیکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید