سکره کر قلب مقدس پاریس

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران/خراسان رضوی پاریس جاذبه های دیدنی فراوانی دارد که یکی از مهم ترین و مرتفع ترین آن برج ایفل است اما پس از برج ایفل کلیسای سکره کر دومین بنای مرتفع شهر پاریس است که بازدیدکنندگان آن می توانند از فراز آن نظاره گر چشم اندازهای زیبای شهر باشند.

سکره کر قلب مقدس پاریس

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

کلیسای سکره کر بر روی تپه مونمارتر که یکی از بلندترین نقطه های شهر پاریس است، ساخته شده است. این تپه از ابتدا محلی برای عبادت و پرستش مردمان ساکن شهر از اقوام گول گرفته تا رومیان که بر فراز این منطقه معابد را بنا کردند، به حساب می آمده است.

افسانه های زیادی در مورد این تپه و دلیل ساخت کلیسا در این منطقه وجود دارد؛ برای مثال گفته می گردد سنت دنیس به عنوان اولین اسقف به این شهر سفر می نماید تا مردم را به دین مسیحیت دعوت کند که اقداماتش مورد پسند حاکمان رومی آن دوران قرار نمی گیرد و توسط آن ها در منطقه مونتمار کشته می گردد.

در ادامه این افسانه آمده است که سنت دنیس پس از جدا شدن سر از بدن، سر بریده شده خود را برداشته و چند کیلومتری به راه خود ادامه می دهد و در محلی که در حال حاضر کلیسا واقع شده است، بر زمین می افتد. پس از این اتفاق است که این تپه اهمیت و نام آن به مرور زمان به تپه شهدا و پس از آن مونتمار تغییر پیدا می نماید. به همین جهت سال های سال در این منطقه کلیساهای متفاوتی بنا شد و این نقطه به مرکز مذهبی پاریس و محلی برای زیارت تبدیل شد.

کلیسای سکره کر در حال حاضر مکانی مشهور در پاریس است که تاریخ پیچیده ای را تا امروز گذرانده و در حال حاضر یک مرکز فرهنگی و مذهبی در محل است. با اینکه از ابتدا اهالی پاریس علاقه ای به ساخت این کلیسا در منطقه مونتمار نداشتند اما این کلیسا سالانه بیش از 10 میلیون مرتبه مورد بازدید قرار می گیرد.

کلیسای سکره کر همیشه نام های متفاوتی را با خود به همراه داشته است. در ابتدا کلیسا به مونس مارتیس به معنای کوهی از یخ شهرت داشت؛ پس از مدتی مونت مارتر یا کوه شهید نامیده شد و در حال حاضر مردم آن را سکره کر به معنای قلب مسیح مقدس می شناسند.

طراحی این کلیسا توسط پاول ابدی، برنده یکی از مسابقات طراحی کلیسای مدرن اجرا شده است. ابدی برای طراحی این کلیسا یکی از سبک های نقاشی روی اثرات روم و بیزانس را الگوی خود قرار داده بود. پس از تایید طرح، عملیات ساخت کلیسا در سال 1875 شروع شد اما تکمیل آن بارها به تعویق افتاد و در نهایت با رخ دادن اتفاقات زیادی، ساخت ساختمان کلیسا در سال 1919 به خاتمه رسید.

در ابتدا همانطور که گفته شد، مردم پاریس علاقه ای به ساخته شدن این کلیسا نداشتند اما طی زمان ساخت آن توسط دسته ای افراد مهم و تاثیرگذار به دو دلیل مورد حمایت نهاده شد. اولین دلیل حمایت از ساخت کلیسا این بود که پاریس عهد ملی بسته بود که اگر بتواند درگیری با ارتش پروسس ها رها گردد، یک کلیسا تاسیس خواهد نمود. دومین دلیل حمایت از ساخت کلیسا جبران گناه کاری انقلابیون پاریس در جریان کمون پاریس بود که در نهایت به دستور مجلس شورای ملی در سال 1873، پروژه ساخت یک کلیسای مسیحی برجسته شروع شد و شرط آن ساخت کلیسایی بود که از تمام نقاط پاریس قابل دیدن باشد.

کلیسا سکره کر با قرارگیری در ارتفاع 213 متری از سطح دریا پس از برج ایفل دومین بنای مرتفع شهر پاریس است که از بالای گنبد آن نماهایی فوق العاده از پاریس شامل لدفانس، برج ایفل، برج مونپارناس، پانتئون، بوادو وینسِن، بوت شومون و کلیسای سن دنی قابل مشاهده است و به همین دلیل به قلب مقدس نیز شهرت دارد.

یکی از ویژگی های این کلیسا که هر سال تعداد زیادی برای بازدید به پاریس می کشاند، ناقوس کلیساست که به عنوان بزرگترین ناقوس فرانسه شناخته می گردد. ناقوس ساوویارد که در سال 1895 ساخته شده، هدیه ای از دایره اسقفی ساواست که قطر آن حدود سه متر و وزن آن چیزی حدود 18 هزار و 835 کیلوگرم بوده و صدای آن را می توان از 10 کیلومتری شنید.

منبع:

www.france.fr

europeforvisitors.com

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 866

به "سکره کر قلب مقدس پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکره کر قلب مقدس پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید