سوچی اتهام نسل کشی مسلمانان روهینگیا را رد کرد

به گزارش سفر به مالزی، رهبر حزب حاکم دولت میانمار اتهامات نسل کشی مسلمانان روهینگیا را رد کرد و این اتهامات را گمراه کننده خواند.

سوچی اتهام نسل کشی مسلمانان روهینگیا را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل سفر به مالزی، آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم دولت میانمار از دولت خود در برابر اتهامات نسل کشی در دادگاه کیفری بین المللی دفاع کرد و این اتهامات را حقیقتا گمراه کننده خواند.

به نوشته روزنامه گاردین، رهبر میانمار خطاب به قاضیان این دادگاه، گزارشات خشونت علیه مسلمانان روهینگیا را رد کرد و شورش شبه نظامیان جدایی طلب را مقصر این درگیری ها دانست.

سوچی همچنین گفت: دولت گامبیا تصویر ناقص و گمراه کننده ای از شرایط واقعی ایالت راخین را ارائه نموده است. قصد به نسل کشی نمی تواند تنها فرضیه در خصوص میانمار باشد.

دولت گامبیا با اکثریت مسلمان در غرب آفریقا این شکایت را به دادگاه کیفری بین المللی ارائه کرد و خواهان انجام اقدامات موقتی برای حفظ مسلمانان روهینگیا از تهدید و خشونت بیشتر در میانمار شده است.

همچنین این پرونده از سوی 57 عضو سازمان همکاری اسلامی و تیمی از وکلای بین المللی مورد حمایت قرار گرفته است.

ارتش میانمار مدعی است که سرکوب اقلیت مسلمانان روهینگیا برای پاکسازی این مناطق از عناصر افراطی است اما بازرسان سازمان ملل اعلام نموده اند که اقدامات میانمار اعم از کشتار جمعی، تجاوز، آتش سوزی گسترده و اعدام با هدف نسل کشی اجرا شده اند.

مسلمان روهینگیا در میانمار سال هاست که مورد آزار و اذیت ارتش این کشور قرار گرفته اند. در جریان این درگیری ها هزاران نفر کشته و بیش از 700 هزار نفر دیگر از محل زندگی خود به بنگلادش فرار نموده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 90

به "سوچی اتهام نسل کشی مسلمانان روهینگیا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوچی اتهام نسل کشی مسلمانان روهینگیا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید