سونگکران در تایلند

به گزارش سفر به مالزی، سونگکران (Songkran)، جشن سال نو کشور تایلند می‌باشد که همزمان با آن جشن مهیجی به نام جشن آب نیز برگزار می‌گردد. در این مقاله شما را بیشتر با نحوه برگزاری این جشن اشنا خواهیم کرد.

سونگکران در تایلند

سونگکران (Songkran) جشن سال نوی تایلندی است که هر سال در ماه آوریل برگزار می‌شود. واژه Songkran در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نام‌گذاری آن حرکت خورشید در منطقه‌البروج است. همچنین همزمان با سال نو، جشن آب نیز برگزار می‌گردد که در واقع شروع فصل باران بوده و به باور مردم تایلند، این آب بداقبالی را از آن‌ها شسته و دور می‌کند. این سنت در جامعه تایلندی بسیار باارزش است. در روز جشن اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند تا احترام خود را به بزرگ‌ترها با ریختن آب خوشبو بر روی دست‌های آن‌ها نشان دهند و در مقابل از دعای آن‌ها برای خوشبختی و سعادت برخوردار شوند. در بعدازظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می‌پاشند. معروف‌ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار شده که مردم زیادی در این روزها از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای مراجعه می‌کنند. اگر تور تایلند شما همزمان با برگزاری این جشن باشد می‌توانید لحظاتی خوشی را تجربه کنید.

زن و دختری سوار بر یک موتورسیکلت به پسری که در جشن سنتی سال نوی تایلندی بر روی آن‌ها آب می‌پاشد، عکس‌العمل نشان می‌دهند.

مردم در جشن سال نو تایلند به پسر موتورسیکلت‌سواری آب می‌پاشند. علی‌رغم این که امسال شدیدترین خشکسالی تایلند در 20 سال اخیر محسوب می‌شود، دولت اعلام کرد که به هیچ وجه قصد محدود کردن جشن آب در این جشنواره 3 روزه را ندارد. به جای محدود کردن جشن آب دولت تصمیم به اعمال تدابیر اخلاقی گرفته است که شما هم در تور تایلند باید پیرو آن باشید.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 224

به "سونگکران در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونگکران در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید