روستای دورافتاده شانی شینگانپور؛روستایی که قفل و در ندارد!

به گزارش سفر به مالزی، حدود 300 کیلومتری بمبئی، روستای دورافتاده شانی شینگانپور قرار گرفته است که مفهوم جرم و جنایت برای ساکنان آن چنان بیگانه است که هیچ نیازی به نگهبانی و محافظت از خانه، دارایی و اشیای باارزش نیست.

روستای دورافتاده شانی شینگانپور؛روستایی که قفل و در ندارد!

هیچکس ماشین یا موتورش را قفل نمی نماید. مغازه داران پول نقدشان را در کشوهای بدون قفل شب رها می نمایند و می فرایند و زنان نیز جواهراتشان را در جعبه های بدون قفل در خانه هایی که در ندارند می گذارند. خانه ها فقط یک چارچوب در جوبی با یک پرده دارند تا حریم داخل خانه حفظ گردد.

روستاییان ایمان دارند نگهبان آسمانی آن ها، خدای شانی، آن ها را در برابر سارقان محافظت می نماید. این باور که هرکسی دزدی کند با خشم خدای شانی روبرو می گردد و برای این گناه باید بهای زیادی بدهد، سارقان را 300 سال است که از درهای آن ها دور نگه داشته است.

اما گزارش ها حاکی از آن است که جرایم کوچکی در این روستا انجام می گردد اما مسئولین برای اینکه شهرت و صنعت گردشگری روستا حفظ گردد آن ها را افشا نمی نمایند. همین که روستا ایستگاه پلیس دارد خود نشانه این است که عاری بودن این روستا از جرم و جنایت یک افسانه است.

روستاییان ایمان دارند نگهبان آسمانی آن ها، خدای شانی، آن ها را در برابر سارقان محافظت می نماید

هنگامی که یک بانک محلی در سال 2011 در این روستا افتتاح شد، یک در پلکسی گلس بدون قفل برای آن در نظر گرفتند تا به سنت روستا احترام گذاشته گردد، اما در توسط یک قفل الکترومغناطیسی کنترل از راه دور محافظت می گردد. بسیاری از خانه ها و کسب و کارهای محلی، به ویژه هتل ها آغاز به نصب درهای کشویی کردند که توهم ورودی بدون در را ایجاد کند.

حتی معبد هم نگهبانان امنیتی دارد که چمدان ها را آنالیز می نمایند و دوربین های امنیتی نیز دارند. بااین حال هنوز هم بعضی معتقدند جرم و جنایتی در این روستا وجود ندارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 953

به "روستای دورافتاده شانی شینگانپور؛روستایی که قفل و در ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای دورافتاده شانی شینگانپور؛روستایی که قفل و در ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید