روزی که مایکل جردن ویلچرنشین شد و مغلوب شد

به گزارش سفر به مالزی، ستاره سابق بسکتبال آمریکا برای برآورده کردن رویای یک نوجوان دست به کاری زد که پیش از آن انجام نداده بود.

روزی که مایکل جردن ویلچرنشین شد و مغلوب شد

به گزارش خبرنگار ورزشی سفر به مالزی، اقدامات خیرخواهانه و بشردوستانه ستاره های ورزش دنیا هر از چند گاهی از سوی رسانه ها منتشر می گردد؛ موضوعی که آخرین بار توسط یک ورزشکار بسکتبال با ویلچر در رویارویی با مایکل جردن رخ داد و بازگو شد.

اریک باربر ملی پوش سابق تیم بسکتبال با ویلچر آمریکا در مستندی که منتشر شده، از رقابتش با مایکل جردن صحبت نموده است. این مسابقه مربوط به دهه 80 میلادی می گردد، یعنی زمانی که باربر 16 ساله بود و در یک برنامه تلویزیونی ورزشی از آرزویش برای رقابت با جردن سخن به میان آورد.

باربر هرگز تصور نمی کرد که رویایی به تحقق بپیوندد و خود را در رقابت با یکی از اسطوره های بسکتبال آمریکا ببیند. نکته جالب در این رقابت نمایشی این بود که جردن روی ویلچر نشست و مسابقه داد و در نهایت نیز 20 بر 14 به حریف نوجوانش باخت.

باربر که پس از آن اتفاق، به نوعی اشتیاق بیشتری برای ادامه حضور در بسکتبال با ویلچر پیدا کرد، در سال های بعد به عضویت تیم ملی آمریکا درامد و طی 4 دوره حضور در پارالمپیک به سال های 2000، 2004، 2008 و 2012 پیروز به کسب دو مدال برنز شد.

وی با یادآوری خاطره آن بازی نمایشی گفت: من پیروز شدم، چون جردن پیش از آن هرگز روی ویلچر تمرین ننموده بود. اگر به او یک ویلچر داده می شد، جردن تمام هفته را روی جایگاه آن سپری می کرد و مهارت هایش نیز در روز آن مسابقه بیشتر نشان داده می شد.

این رقابت در سال 1987 برگزار گردید، یعنی قبل از نخستین قهرمانی جردن در NBA در سال 1991؛ ورزشکاری که در مجموع 6 بار عنوان قهرمانی را کسب کرد و البته باربر نیز در چهار دوره پارالمپیک به میدان رفت.

باربر می گوید: او مایکل جردن بود و من این فرصت را پیدا کردم که در کنارش باشم. این موضوع به من درخصوص دیدگاه های ورزشی در کنار یکی از بهترین ورزشکاران دنیا و تماشای رشد او یاری زیادی کرد.

اریک باربر هم اکنون 40 ساله است و کار خود را نیز با کسب مدال برنز در پارالمپیک 2012 لندن به خاتمه برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 573

به "روزی که مایکل جردن ویلچرنشین شد و مغلوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزی که مایکل جردن ویلچرنشین شد و مغلوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید