10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی، که غیرممکن است شکسته گردد!

به گزارش سفر به مالزی، در این گزارش عجیب ترین رکورد های ورزشی دنیا را برای شما فهرست نموده ایم.

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی، که غیرممکن است شکسته گردد!

به گزارش گروه وبگردی خبرنگاران،ورزش چیزی است که بسیار پیش آمده است که باعث تعجب ما شده است و در وفور هیجان و حیرت، این سطح از پشت کار و استعداد ورزشکاران را تحسین نموده ایم، اما بعضی از آن ها در این میان به نوعی جادو میکنند؛ و رکوردی را ثبت میکنند، که در تاریخ ثبت میگردد و به حدی عجیب است، که همه باور میکنند که این رکورد هیچ وقت قرار نیست بشکند!

10- مایکل فلیپیس

معمولا به او به عنوان بزرگترین ورزشکار المپیک اشاره میکنند! یعنی به نوعی بزرگترین قهرمان بزرگ ترین مسابقات! المپیک مسابقاتی که است که یک ورزشکار کسب یک مدال در آن را پیروزی بزرگ میداند. این در حالی است که مایکل فیلیپس چندین سال پشت سر هم برنده مدال طلا شد. تا این که کلکسیونی از 18 مدال طلا برنده شد. این در حالی است که رتبه دوم این رکورد، برنده 9 مدال شده است! برای همین به نوعی غیر ممکن است که یک ورزشکار برنده 18 مدال گردد؛ و در نتیجه مایکل فلیپس رکورد دار بیشترین تعداد مدال طلا المپیک است.

9- golden state warriors

این تیم بسکتبال رکوردار بیشترین تعداد پیروزی در یک فصل از nba است. یعنی رقم شگفت انگیز 73 عدد پیروزی در یک فصل. این رکورد ابتدا در دست la lakers به تعداد 72 پیروزی بود! رکوردی که خیلی ها باور نداشتند یک روز شکسته گردد، اما این اتفاق به وسیله تیم golden state warriors رخ داد، تیمی که هیچ کس باور نداشت، یک روز به چنین پیروزیتی برسد.

8- استفی گراف

در رتبه هشتم عجیب ترین رکورد های ورزشی دنیا، استفی گراف واقع شده است. این ت نیس باز افسانه ای به مدت 186 هفته متمادی عنوان بهترین تنیس باز زن دنیا را برای خود نگه داشت. رتبه دوم این رکورد شگفت انگیز 80 هفته است! برای همین همگان باور دارند، این رکوردی است ه حالا الا ها امکان ندارد، کسی پیروز به شکستن آن گردد.

7- کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار رکورد دار کسب بیشترین تعداد امتیاز در تاریخ nba است. رقم باور نکردنی 38، 387؟! حتی مایکل جردن نیز به گرد این رکورد نمیرسد (6000 ا-متیاز کسب نموده است.) او بیشتر در mw bucks و la lakers بازی نموده بود و به جز این دو رکورد دیگر (بیشترین تایم بازی در زمین و بیشترین تعداد گل) را هم کسب نموده بود؛ که با وجود این که این رکورد ها بعد ها شکسته شد، اما هنوز پس از بیش از 30 سال هنوز این رکورد نشکسته است.

6- طولانی ترین مسابقه تنیس

این نبرد میان جان ایزمای آمریکایی و نیکلاس ماهوت فرانسوی رخ داد. ابتدا این مسابقه به روز بعد موکول شد، چرا که آن قدر طول کشید که خورشید غروب نموده و نور کم شده بود! و حتی روز بعد هم باز همین رخ داد! تا این که روز سوم بالاخره جان ایزنا پیروز این نبرد طولانی شد. این مسابقه حدودا 11 ساعت و پنج دقیقه به طول انجامید. انقدر زمان مسابه طولانی شد، که تابلوی امتیازات مسابقه خراب شد، چرا که برای نمایش چنین زمانی برنامه ریزی نشده بود!

5- پائولا رادکلیف

پیروزی در سریع ترین ماراتن بانوان لندن، رکورد این ورزشکار انگلیسی است. ماراتنی که تنها دو ساعت و 15 دقیقه و 25 ثانیه به طول انجامید؟! جالب اینجاست که رکورد قبلی هم متعلق به او بود، و او توانست با دوو دقیقه اختلاف رکورد سابق خود را بشکند. در کل حتی توصر پیمودن 26.2 مایل در این مدت، به خودی خود غیر قابل باور است. چه برسد به این که کسی بتواند زود تر از این مدت، این راستا را طی کند!

4- یوسین بولت

در رتبه چهارم عجیب ترین رکورد های ورزشی دنیا، یوسین بولت واقع شده است. خلاصه بخواهیم بگوییم، همان طور که از نام او پیدا است، سریع ترین مرد دنیا است. او صد متر را، تنها در زمان شگفت انگیز، 9.58 ثانیه طی میکند! و به نظر میرسد که فقط او میتوان رکورد خود را بشکند؟! چرا که به جز او هیچ کس دیگری نتوانسته به این رکورد نزدیک گردد! دانشمندان مقدار گرفتند، در ایده آل ترین حالت از بدن انسان بر می آید که فقط کمی سریع تر باشد، یعنی رکورد 9.44 آخرین حالتی است، که از بدن انسان بر می آید، که تا به حال هیچ کس به این سرعت نرسیده است.

3- سای یانگ

بیشترین پیروزی در بیس بال، متعلق به این اسطوره تاریخ بیس بال است. تعداد شگفت انگیز 511 پیروزی! رتبه دوم این رکورد حدودا 400 پیروزی بوده است، این در حالی است که کمتر ورزشکاری پیدا میگردد، که بیش از 100 پیروزی را تجربه کند.

2- ویلت چمبرلین

رکوردی تکرار نشدنی دیگر در تاریخ nba یعنی بیشترین تعداد امتیاز در یک بازی. ویلت چمبرلین ابدتدا این رکورد را با 78 امتیاز زد؛ و تقریبا همه در عجب بودند که دیگر نمیتوان بالای 80 امتیاز د یک بازی کسب کرد؛ و خود ویلت سال ها بعد رکورد خود را زد و به همه ثابت کرد اشتباه میکنند. ویلت در بازی philadelphia warriors در برابر new york knicks 100 امتیاز کسب کرد؟! متاسفانه تصویری از آن بازی ثبت نشده است، اما صدای گزارشگر رادیو، یکی از مستندات باور نکردنی این رکورد است.

1- وین گرتسکی

به او به عنوان the great one اشاره میکنند! رکورد عجیب 2,857 عدد امتیاز در طی 20 سال فعالیت متعلق به این ورزشکار است. تقریبا 1000 تا بیشترا ز رتبه دوم این رکورد! حدودا یک هاکی باز حرفه ای، در یک فصل 100 امتیاز کسب میکند، و اگر او خود را نابود کند، و 140 امتیاز در هر فصل کسب کند؛ و این پیروزیت را 20 سال پی در پی تکرار کند، باز هم پیروز نخواهد شد که روزی رکورد the gret one را بزند! به همین دلیل هست که همه باور دارند، این رکورد دیگر هرگز نخواهد شکست.

منبع:ایرابرود

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1378

به "10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی، که غیرممکن است شکسته گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی، که غیرممکن است شکسته گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید