رنگ نانویی آنتی باکتریال ایرانی فراوری شد

به گزارش سفر به مالزی، یکی از شرکت های نانویی ایرانی، رنگ آنتی باکتریالی فراوری نموده که برای استفاده در محیط های حساس نظیر بیمارستان ها ایده آل است.

رنگ نانویی آنتی باکتریال ایرانی فراوری شد

به گزارش گروه فناوری سفر به مالزی، شرکت نانوتک فام گیتی پیروز به فراوری رنگ های نانویی آنتی باکتریالی شده که بوی زننده رنگ های رایج را ندارند. این رنگ ها برای استفاده در ساختمان های اداری، منازل و بیمارستان ها مناسب است.

علی رحمانی؛ مدیرفروش شرکت نانو تک فام گیتی، درباره پوشش شفاف (کلیر) دو جزئی پایه پلی یورتان حاوی نانوذرات با خاصیت آنتی باکتریال می گوید: این رنگ که به تازگی گواهی نانومقیاس آن دریافت شده، به فراوری انبوه رسیده و در بازار توزیع شده است. از این رنگ ها در پروژه های مختلفی نظیر یک برج مسکونی در منطقه ملارد استفاده شده است.

رحمانی، یکی از مزیت های این رنگ را قیمت پایین آن می داند به طوری که در مقایسه با رنگ های معمولی از قیمت پایین تری برخوردار بوده و این موضوع برای مصرف کننده بسیار جالب توجه است چرا که با هزینه کمتر، یک رنگ با فناوری پیشرفته و قابلیت های زیاد را خریداری می نماید. وی دلیل ارزان بودن این رنگ ها را استفاده از مواد اولیه داخلی و فرمولاسیون منحصربه فرد آن می داند که منجر شده تا هزینه فراوری کاهش یابد.

مدیرفروش شرکت نانو تک فام گیتی، درباره تجربه استفاده از این رنگ ها در محیط بیمارستانی می گوید: در حال حاضر در چند بیمارستان در سطح کشور نظیر بیمارستان امیرالمومنین اصفهان از این رنگ های نانویی استفاده شده است. این رنگ به دلیل خواص آنتی باکتریال برای فضا های حساس نظیر بیمارستان مناسب است. از سوی دیگر این رنگ بدون بو بوده در نتیجه در حین استفاده مسئله ای برای افراد ایجاد نمی نماید در حالی که رنگ های رایج به دلیل داشتن بوی زننده، برای بیماران مشکل ساز بوده به طوری که بعد از رنگ کردن اتاق ها باید تا چند روز هیچ بیماری از آن اتاق استفاده نکند که این موضوع موجب خالی ماندن ظرفیت اتاق های بیمارستان بعد از رنگ آمیزی اتاق می گردد. اما رنگ های نانویی علاوه بر خاصیت آنتی باکتریال، حاوی بوی خوش نظیر بوی گل رز یا عطر میوه ها بوده در نتیجه استفاده از اتاقی که تازه رنگ شده مسئله ای برای بیمار ایجاد نمی نماید.

رحمانی، همچنین از طرح های در دست اجرای این شرکت برای فراوری رنگ های نانویی ویژه خودرو اطلاع داد که با حمایت معاونت علمی در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 46

به "رنگ نانویی آنتی باکتریال ایرانی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ نانویی آنتی باکتریال ایرانی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید