رئیس مجلس ونزوئلا: تهران و کاراکاس در جهت عزت گام برداشته اند

به گزارش سفر به مالزی، رئیس مجلس ونزوئلا به دنبال ورود نخستین محموله سوخت ایران به سواحل شمالی کشورش گفت: تهران و کاراکاس در جهت عزت گام برداشته اند.

رئیس مجلس ونزوئلا: تهران و کاراکاس در جهت عزت گام برداشته اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیوسدادو کابلو رئیس مجلس ملی موسس ونزوئلا که پس از نیکولاس مادورو قدرتمندترین مرد این کشور محسوب می شود، به دنبال ورود نخستین محموله سوخت ایران به سواحل شاقتصادی کشورش گفت: تهران و کاراکاس در جهت عزت گام برداشته اند.

کابلو نایب رئیس حزب سوسیالیست ونزوئلا بر اهمیت اقدام های اجرا شده در چارچوب وحدت میان ملل ونزوئلا و ایران با حرکت پنج کشتی حامل سوخت از ملت پارس به سوی قلمرو کشورش تاکید کرد.

کابلو در پیامی توییتری به مناسبت ورود نخستین نفتکش ایران به سواحل ونزوئلا نوشت: دو ملت مورد حمله امپریالیسم، تصمیم دریافتد که گامی برای جهان ممکن و عزت بردارند.

رئیس مجلس ملی موسس ونزوئلا نوشت: مخالفان نوکرامپریالیسم از دید ساده خود تنها تانکرهای نفتی را مشاهده می کنند، آن ها قادر به دیدن دامنه این تلاش نیستند، ما پیروز خواهیم شد.

به گزارش ایرنا، مرکز ردیابی تانکر ترکز (TankerTrackers) در پیامی توئیتری نوشت: نفتکش ایرانی فورچون که در اواسط ماه مارس (اسفند- فروردین) در بندر شهید رجایی با 43 میلیون لیتر بنزین بارگیری شده بود، اکنون در اسکله 2 در پالایشگاه ال پالیتو ونزوئلا واقع در غرب پایتخت کاراکاس لنگر انداخت.

این نخستین کشتی از پنج نفتکش ایرانی است که به رغم تهدیدات و تحریم های آمریکا در سواحل شاقتصادی ونزوئلا پهلو می گیرد و آماده تخلیه محموله سوختی خود است.

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد نفتکش ایرانی در حال انجام عملیات پهلو دریافت در پالایشگاه ال پالیتو با کمک دو قایق یدکش ونزوئلا اندکی پس از نیمه شب روز دوشنبه به وقت محلی است.

به دنبال تهدیدهای آمریکا برای اطمینان از اینکه کشتی ایرانی بدون هیچ گونه حادثه به سواحل ونزوئلا برسد، تانکر هنگام عبور از منطقه انحصاری اقتصادی (EEZ) توسط نیروی دریایی ونزوئلا اسکورت شد.

دومین کشتی نیز که فارست نام دارد پیش از این روز شنبه وارد دریای کارائیب شد. سه کشتی دیگر نیز در حال عبور از اقیانوس اطلس هستند.

پنج کشتی به نام های فورچون، فارست،فاکسون، پتونیا و کلاول حامل سوخت ایران بوده و راهی ونزوئلا شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 552

به "رئیس مجلس ونزوئلا: تهران و کاراکاس در جهت عزت گام برداشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس ونزوئلا: تهران و کاراکاس در جهت عزت گام برداشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید