ملاقات نمایندگان دفتر سیاسی قطر طالبان با مقامات آمریکایی و چینی

به گزارش سفر به مالزی، روزنامه پاکستانی مدعی شد که نمایندگان دفتر سیاسی طالبان با سفر به پاکستان در ملاقات با مقامات آمریکایی و چین در خصوص از سرگیری مذاکرات صلح بحث و گفتگو نموده اند.

ملاقات نمایندگان دفتر سیاسی قطر طالبان با مقامات آمریکایی و چینی

با قیمت های تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از روزنامه اکسپرس تریبون پاکستان، یک منبع رسمی خبر داد که هیئت دو نفره طالبان افغانستان هفته گذشته سفر مخفیانه ای به پاکستان داشتند.

وی اضافه کرد: این سفر به عنوان بخشی از آمادگی این گروه برای ازسرگیری رسمی مذاکرات صلح با دولت افغانستان بود که رهبری این هیئت را رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر بر عهده داشت.

زمانی که مقامات ارشد آمریکا، چین، پاکستان و افغانستان در اسلام آباد دور سوم مذاکرات چهار جانبه را برگزار می کردند، شیر محمد عباس استانکزی و قاری دین محمد از دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز در پایتخت پاکستان حضور داشتند.

بر اساس گفته های این منبع، تیم طالبان جلسات غیررسمی را با مقامات ارشد چهار کشور برگزار کردند.

اگرچه سفر هیئت دفتر سیاسی طالبان در قطر به پاکستان و نشست آنها با مقامات آمریکا و چین بطور رسمی تایید نشده است.

یک منبع مطلع ادعا کرد که طالبان افغانستان بطور مدام لیستی از نمایندگان خود را به اشتراک گذاشته بود که در مذاکرات رسمی شرکت کند. همچنین آنها در خصوص اقدامات اعتمادسازی برای ایجاد جوی راهبردی نسبت به از سرگیری مذاکرات بحث و گفتگو کردند.

این نخستین باری است که دفتر سیاسی قطر در ابتکار صلحی که توسط آمریکا و چین حمایت می گردد، حاضر می شود.

یک مقام مطلع که نخواست نامش فاش گردد، گفت: محتمل است که مذاکرات رسمی دولت و طالبان افغانستان در چند روز آینده شروع گردد.

این خبر در حالی منتشر می گردد که طالبان افغانستان در کنفرانس پگواش در قطر شروطی را برای از سرگیری مذاکرات اعلام کردند که خروج نظامیان خارجی یکی از این موارد است.

دور سوم مذاکرات چهار جانبه نمایندگان آمریکا، چین، پاکستان و افغانستان چندی پیش در پاکستان برگزار گردید.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 147

به "ملاقات نمایندگان دفتر سیاسی قطر طالبان با مقامات آمریکایی و چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات نمایندگان دفتر سیاسی قطر طالبان با مقامات آمریکایی و چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید