دریاچه نئور ؛ قرمزی گلای تو، تو هیچ مداد رنگی نیست

به گزارش سفر به مالزی، اگر کاری هم برای انجام دادن نداشته باشید؛ می توانید در طبیعت کنار دریاچه نئور قدم بزنید و در میان دشت گل و گلزارهای بی نظیر بگردید و برای آلبوم سفرتان، از پروانه ها و زنبورهایی که بر سر گلی کل کل می نمایند؛ عکس بگیرید.

دریاچه نئور ؛ قرمزی گلای تو، تو هیچ مداد رنگی نیست

یکی از بزرگ ترین دریاچه های آب شیرین، طبیعی ترین دریاچه شمال غربی ایران، یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی، دوچرخه سواری و آفرودسواری به سمت سوباتان، یکی از دل انگیزترین مناظر از گلزارهای وحشی، چشم نوازترین تلاقی دریاچه و کوه و آسمان، اصلی ترین نقطه گردشگری در استان اردبیل، بهترین منطقه برای ماهیگیری و تجربه صید قزل آلا و ده ها تَرینِ دیگر در دریاچه شگفت انگیز اردبیل خلاصه شده اند تا شما دیگر هیچ بهانه ای برای سفر نکردن به این منطقه نداشته باشید. دریاچه نئور اردبیل، تمام!

دریاچه نئور

آن روز که دست نقاش طبیعت، قلم را به دست گرفت و در میان تالش در استان گیلان و شهرهای اردبیل و خلخال در اردبیل، شاهکاری بی نظیر از زیبایی را ترسیم کرد، هیچ گاه در نظر نداشت تا دریاچه نئور، فرح بخش ترین مقاصد گردشگری برای توریست ها باشد. نگینی درخشان و زنده، بر انگشتر طبیعتِ یکی از دره های کوهستان تالش. همان جا که می گویند مرتفع ترین دریاچه یخچالی بازمانده از دوران باستان به حساب می آید. متشکل از دو دریاچه که در فصل بهار به هم می پیوندند.

چه می توان کرد؟

جالب است به شما بگویم اگر کاری هم برای انجام دادن نداشته باشید؛ می توانید در طبیعت کنار دریاچه قدم بزنید و در میان دشت گل و گلزارهای بی نظیر پر از گل ها و غنچه ها بگردید و برای آلبوم سفرتان از پروانه ها و زنبورها که بر سر گلی کل کل می نمایند عکس بگیرید، اما! چه می توان کرد؟

ماهیگیری بلدید؟

قابلیت دریاچه نئور برای ماهیگیری اجازه این کار را به شما می دهد. پس اگر ماهیگیری بلدید، صید کنید، قزل آلای رنگین کمان برای ناهار شما آماده است.

کمپ بزنید

همهمه شهر را فراموش کنید. کوله بار پیک نیک خود را ببندید، چادر بزنید و خوش گذرانی دور از خانه خود را در طبیعت اطراف دریاچه نئور میان دشتی از گل های وحشی تکمیل کنید.

از پرنده ها عکس بگیرید

دریاچه نئور محل استراحت پرندگان مهاجر است، در بهار به دریاچه نئور سفر کنید تا بتوانید زیباترین گونه پرندگان مهاجر را بیبنید و تصاویرشان را ثبت کنید. آن وقت خواهید دید، چطور مقابل دوربین تان ژست می گیرند.

عشایر را از نزدیک ببینید

مراتع ییلاقی عشایر در نزدیکی دریاچه نئور، بسیاری از آن ها را به سمت خود می کشد. می توانید از نزدیک به آن ها سری بزنید و زنانی را که در حال کره دریافت از دوغ هستند و مشکی را تکان می دهند، ببینید.

قایق سواری کنید

البته در دریاچه نئور متاسفانه قایق های همگانی وجود ندارد، ولی اگر از آن دسته طبیعت گردان حرفه ای باشید، حتماً قایق بادی همراه خود دارید.

اسب سواری کنید

تازگی ها تورهای سوارکاری در کنار دریاچه نئور برپااست و می توانید با خیال راحت در بین جنگل و مراتع سرسبز تا خودِ سوباتان بتازید.

در نهایت دوچرخه سواری کنید

یکی از زیباترین مسیرهای دوچرخه سواری در این منطقه است، نمی دانید چه لذتی دارد رکاب زدن در میان جاده ای باریک که دو طرفش را گل های وحشی پوشانده اند، با آن نسیم معطر و آفتاب کم رنگ، که فقط، شاید در کنار دریاچه نئور آن را خواهید یافت.

خوب فکر کنید؛ آیا با این همه موقعیت گردشگری، دل تان می آید سفر به این منطقه را فراموش کنید؟

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 172

به "دریاچه نئور ؛ قرمزی گلای تو، تو هیچ مداد رنگی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه نئور ؛ قرمزی گلای تو، تو هیچ مداد رنگی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید