خبرنگاران چین: آمریکا باید همه تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند

به گزارش سفر به مالزی، تهران- خبرنگاران- سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید نمود: آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد و تمام تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند.

خبرنگاران چین: آمریکا باید همه تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از شینهوا، جائو لی جیان روز سه شنبه طی نشست خبری در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اضافه کرد: در حال حاضر، شرایط هسته ای ایران در مرحله حساسی قرار گرفته است. چین از تشکیل جلسات کمیسیون مشترک برجام برای بحث لغو تحریم ها از سوی آمریکا و ازسرگیری اجرای برجام از سوی ایران پشتیبانی می نماید. همچنین، پکن از تعامل کمیسیون با آمریکا به روشی مناسب حمایت می نماید.

وی اظهار امیدواری کرد طرف ها هرچه زودتر درباره احیای برجام به توافق برسند و گفت: خروج یک جانبه آمریکا از برجام دلیل اصلی بحران کنونی است. آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد و تمام تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند.

این مقام چینی اضافه کرد: امیدواریم همه طرف های مربوط بتوانند حق و باطل را تشخیص دهند و از آمریکا بخواهند اقدامات مشخصی در خصوص لغو تحریم ها انجام داده و با ایران همسو گردد و برای احیای هرچه زودتر برجام کوشش کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین توضیح داد: چین همیشه نقش سازنده ای در مساله هسته ای ایران داشته و به کوشش ها برای احیای برجام ادامه خواهد داد. اما همزمان، از حقوق و منافع مشروع خود دفاع خواهد نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1080

به "خبرنگاران چین: آمریکا باید همه تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین: آمریکا باید همه تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید