تست دوستی؛ چطور دوستی هستید؟

به گزارش سفر به مالزی، تست دوستی به شما می گوید که شما اهل دوستی های مادام العمر هستید یا بیشتر دوست دارید دوست روز های خوش افراد باشید؟ به عبارتی دیگر تست روانشناسی دوستی اینکه شما چقدر دوست خوبی هستید را اندازه می گیرد.

تست دوستی؛ چطور دوستی هستید؟

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - فرا دریافت برقراری روابط پر دوام از جمله موضوعاتی است که درباره اش صد ها کتاب نوشته شده است. ما به عنوان انسان، زمانی در بهترین شرایط زندگی می کنیم که بتوانیم با دیگران روابط پیروز و خوبی داشته باشیم. پیدا کردن دوست در دنیای پر اضطراب و مشوش امروزی ساده نیست، اما مهم تر از یافتن دوست خوب، این است که خود دوست خوبی باشیم. هرگز از قلم نیاندازید که آنچه درباره دیگران می گوییم و فکر می کنیم روی روابط ما با آن ها تاثیر می گذارد.

تست آنلاین دوستی

تست دوستی (سوالات تشریحی)

با تکمیل پرسشنامه زیر ببینید خصوصیاتی دارید که بتواند به دوستی محکم و پر دوام منجر گردد یا خیر؟

1- دوستانم به ندرت در زمینه های شخصی از من نظرخواهی می نمایند.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

2- مدتی طولانی وقت می گیرد که کسی را که به من توهین نموده است ببخشم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

3- اغلب مرا زودرنج و حساس توصیف می نمایند.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

4- دست کم در یک گروه خیریه داوطلبانه کار می کنم.

غلط (0 امتیاز) درست (1 امتیاز)

5- هرگز با یک دوست، شریک تجاری نمی شوم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

6- اعتقاد دارم که اغلب دوستان منافع خودشان را به منافع شما ترجیح می دهند.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

7- نسبت به اغلب اشخاص، در تکیه کردن به قضاوت دیگران محتاط تر هستم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

8- وقتی یکی از دوستانم رازی را با من در میان می گذارد، ناراحت می شوم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

9- اغلب برایم سخت است که احساسات صمیمانه خود را با دوستانم در میان بگذارم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

10- گاه چنان گرم کار های خودم می شوم که فراموش می کنم با دوستانم صمیمی ام تماس بگیرم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

11- وقتی رئیسم به من دستور می دهد، بیش از دیگران ناراحت می شوم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

12- فکر نمی کنم بتوانم با کسی که با دشمن من رفاقت دارد، دوستی کنم.

غلط (1 امتیاز) درست (0 امتیاز)

تفسیر نتایج تست دوستی

امتیاز 9 تا 12 شما احتمالا دوست بسیار خوبی هستید. به دیگران توجه و محبت فراوانی دارید. قبل از اینکه کسی دست دوستی به سمت شما دراز کند، شما دست دوستی به سمت او دراز می کنید.
امتیاز 5 تا 8 شما از توانمندی متوسطی برای دوست شدن با دیگران برخوردارید. در اغلب موارد با دوستان تان راحت هستید. با این حال دنبال کسانی می شد که به زندگی تان وسعت و غنای بیشتری ببخشند.
امتیاز 0 تا 4 شما در حفظ دوستان خود با مشکل روبرو هستید. از دیگران برداشتی ذهنی دارید که مانع از آن می گردد که به آن ها نزدیک شوید. می توانید از خود بپرسید: آیا من به راستی خشنود هستم؟ اگر جوابتان منفی است، از همین حالا برنامه هایی را در جهت رشد و تحول خود آغاز کنید.

توضیحات تست روانشناسی دوستی

در ادامه درباره هر یک از سوالات توضیحاتی داده شده است که می تواند راهنمای شما در حل بعضی مسائل باشد.

1- اگر دوستان تان از شما در زمینه های شخصی توصیه و هدایت نمی خواهند علتش احتمالا این است که به آن ها با رفتارتان نشان داده اید که چندان به امور زندگی شان علاقه مند نیستید.

بیشتر بخوانید: هوش عاطفی چیست و روش تقویت آن چگونه است؟

2- آنالیز های گیلدفورد، روان شناس کالیفرنیایی، به این نتیجه رسیده که کسانی که حالت رنجیده دارند معمولا غیر محبت آمیز هستند. وقتی رنجش را در خود حفظ می کنیم مانع از آن می گردد که با دیگران دوستی خوبی داشته باشیم.

3- روی هم رفته اشخاصی که بیش از اندازه حساس و زودرنج هستند به راحتی نمی توانند با دیگران ارتباط برقرار نموده و دوستی نمایند. به همین دلیل اغلب این اشخاص در زندگی خود دوستان معدودی دارند.

4- کسانی که به گروه های مختلف می پیوندند از غریزه دوست یابی قابل ملاحظه ای برخوردارند. آن ها دنبال گروه ها و اشخاصی می گردند که بتوانند احتیاج های خود را برآورده سازند.

بیشتر بخوانید: تست هوش اجتماعی به همراه تفسیر نتیجه آن

5- اینکه بخواهید با کسی شریک تجاری شوید، بستگی زیادی به فرد مورد نظر دارد. در مواقعی کاملا عاقلانه است که با دوست نزدیک خود شریک تجاری شوید. در اغلب شراکت های پیروز به اعتماد و اطمینان، سهیم شدن و احترام متقابل پی می بریم. این ها اجزای ضروری دوستی هستند.

6 و 7 - هر دو تست با اعتماد و اطمینان در رابطه سر و کار دارند. دکتر فیلیپ زیمباردو، متخصص فرایند دوستی، به این نتیجه رسیده که کسانی که نمی توانند نقطه نظر های بیرونی را بپذیرند اغلب به دیگران اعتماد نمی نمایند. این اشخاص اغلب در دوست شدن و در حفظ دوستی هایشان سختی دارند.

بیشتر بخوانید: اعتماد کردن؛ چگونه افراد قابل اعتماد را تشخیص دهیم؟

8 و 9 - سوالات 8 و 9 به فعالیت های پروفسور سیدنی جورارد مربوط می گردد. دکتر جورارد به این نتیجه رسیده است که بدون خودافشایی، امکان برقراری دوستی صمیمانه وجود ندارد.

10- این سوال اغلب در آزمون های شخصیت دیده می گردد. کسی که جواب درست می دهد از علایق اجتماعی کمی برخوردار است. برای این شخص دوست یابی سخت است.

11- ارتباطی میان نگرش شما درباره افراد صاحب اقتدار و توانایی محبت آمیز بودن وجود دارد. پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که کسانی که از اشخاص صاحب اقتدار رنجش به دل دارند، اغلب برایشان سخت است که با دیگران دوستی نمایند.

12- دوستی بالغانه یعنی اینکه بتوانیم با کسانی که با دشمنان ما دوستی می نمایند دوستی داشته باشیم. درست نیست که کسی را دوست بدانیم که با دشمن ما دشمن باشد.

شما در دوستی هایتان چگونه هستید؟ آیا روابط بادوام را ترجیح می دهید یا لحظه ای را؟ اصلا تمایلی به دوست یابی در خودتان احساس می کنید یا خیر؟

منبع: setare.com
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 984

به "تست دوستی؛ چطور دوستی هستید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست دوستی؛ چطور دوستی هستید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید