ترویج علم پایه توسعه پایدار در جامعه است

به گزارش سفر به مالزی، رئیس موزه ملی علوم و فناوری گفت: ترویج علم یکی از مهمترین مسائل جامعه است به طوری که اصلی ترین پایه های توسعه پایدار کشور را تشکیل می دهد.

ترویج علم پایه توسعه پایدار در جامعه است

به گزارش خبرنگار فناوری سفر به مالزی، جلیلی، رئیس موزه ملی علوم و فناوری در آئین گشایش پنجمین جشنواره سراسری علم برای همه که در باغ موزه قصر برگزار گردید، گفت: تمام جامعه در سال 98 از نظر اقتصادی در تنگنا قرار داشتند سعی کردیم با وجود مسائل این جشنواره را برای پنجمین بار برگزار کنیم، زیرا معتقد هستیم جامعه احتیاجمند مکانی است تا مردم به آگاهی های لازم در جهت علمی و شادی دست یابند. در این جشنواره کوشش داریم تا محیطی را فراهم کنیم تا برای تمام اقشار جامعه مفید باشد.

وی با بیان اینکه هدف اساسی این موزه آشنایی مردم با علوم و صادرسازی مفاهیم است، اضافه کرد: اعتقاد من این است که کشوری می تواند پیروز باشد که مردمان آن ارتباط تنگاتنگی با علم داشته باشند در حقیقت نمی توانیم کشوری را پیشرفته بدانیم که ارتباطی با علم ندارد.

وی با بیان اینکه در این راستا مسائل زیادی وجود دارد، ادامه داد: اگر بخواهیم در این زمینه پیشرفت لازم را داشته باشیم باید دولت و حکومت لوازم مورد احتیاج را برای این پیشرفت در اختیار متولیان این امر قرار دهند. یکی از مظاهر ترویج علم در کشور موزه های علوم و فناوری است که نه تنها می تواند به آموزش دانشجو و دانش آموزان بپردازد بلکه می تواند علم را به تمام جامعه تزریق کند.

جلیلی ادامه داد: 10 سال از تاسیس این موزه می گذرد کوشش داریم وظیفه سازمانی خود را به نحو احسنت انجام دهیم، اما از آنجایی که حمایت نمی شویم خیلی نتوانستیم به اهداف خود دست یابیم که این جشنواره هر ساله در یک محل برگزار می گردد نشان از این عدم حمایت دارد.

وی با بیان اینکه ترویج علم پایه های توسعه پایدار است، در انتها اعلام نمود: امیدوار هستیم شاهد موزه های علوم و فناوری در کشور هستیم و بتوانیم فعالیت های مختلفی را انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 22

به "ترویج علم پایه توسعه پایدار در جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترویج علم پایه توسعه پایدار در جامعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید