بررسی گزارش تخلفات خودروسازی ها در کمیسیون اصل نود

به گزارش سفر به مالزی، نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی گزارش تخلفات خودروسازی ها در این کمیسیون خبر داد.

بررسی گزارش تخلفات خودروسازی ها در کمیسیون اصل نود

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت وگو با سفر به مالزی با اشاره به جلسه عصر امروز(دوشنبه) کمیسیون اصل نود گفت: گزارش مربوط به تخلفات خودروسازی ها در این جلسه قرائت و مقرر شد بعد از بررسی جزئیات آن از سوی اعضای کمیسیون، در جلسه دیگری به رأی گذاشته شود تا به صحن علنی ارجاع شود.

وی با اشاره به برخی از تخلفات خودروسازی ها گفت: سایپا طبق قانون 188 هزار مجوز پیش فروش خودرو داشته در حالی که یک میلیون و 188 هزار خودرو پیش فروش کرده و شرکت ایران خودرو نیز شرایط مشابهی دارد. از سوی دیگر خودروسازان برای تهیه قطعات صرفا از قطعه سازان خاص و محدودی استفاده می کردند در حالی که باید با انجام مناقصه و فراخوان عمومی این اقدام صورت می گرفت.

امیر حسنخانی اضافه کرد: بعد از اینکه خودروهای پیش فروش شده تحویل خریداران نشد و در مقطعی نیز قیمت خودرو خلاف قرارداد افزایش یافت، باعث شد شاکیان زیادی به کمیسیون اصل نود مراجعه کنند البته خودروسازی کشورمان با مسائل دیگری نیز همچون عدم امنیت خودرو و میزان آلایندگی مورد انتقاد است که در گزارش کمیسیون به آن اشاره شده است.

این کننده مجلس با اشاره به دستورکار دیگر کمیسیون اصل نود گفت: طبق مصوبه وزارت جهاد کشاورزی شرکت هایی که جوجه در اختیار مرغداری ها قرار می دهند باید با نسبت های معینی از نژادهای مشخصی این اقدام را صورت دهند اما عده ای از مرغداران به خصوص از استان اردبیل نسبت به شرکت زربال شکایت داشتند که میزان نژادهای تحویل داده شده طبق مصوبه وزارت جهاد نبوده و آنها را دچار خسارت کرده است. لذا در جلسه ای که با حضور مسئولان این شرکت برگزار شد این موضوع بررسی و راهکاری برای ایجاد سامانه شفاف سازی نحوه توزیع جوجه و مرغ میان مرغداری ها از سوی شرکت زربال ارائه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 81

به "بررسی گزارش تخلفات خودروسازی ها در کمیسیون اصل نود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی گزارش تخلفات خودروسازی ها در کمیسیون اصل نود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید