این عکس خیره کننده از ماه با ترکیب 280 هزار تصویر ساخته شده است

به گزارش سفر به مالزی، دیجیاتو نوشت: در این تصویر که به طور آزادانه می توانید روی قسمت های مختلف آن بزرگنمایی کنید، ماه به شکل فوق العاده و با جزئیات باکیفیتی دیده می گردد.

این عکس خیره کننده از ماه با ترکیب 280 هزار تصویر ساخته شده است

یک عکاس نجومی با نام اندرو مک کارتی تصویری فوق العاده و با جزئیات 1.3 گیگاپیکسلی از ماه را تحت عنوان GigaMoon منتشر نموده که از ترکیب 280 هزار عکس ساخته شده است.

مراحل ساخت تصویر ماه

مک کارتی برای ساخت این عکس از مدت ها قبل در کوشش بوده است و چندین بار به علت شرایط جوی بد، کوشش های او نافرجام ماند. او به وب سایت PetaPixel شرح می دهد که برای در نظر گرفتن تمام جوانب کار خود، از یک برنامه هواشناسی نجومی به نام Astrospheric یاری گرفته است تا در جریان شرایط درحال تغییر جوی قرار بگیرد.

این عکاس نجومی برای ساخت این تصویر خارق العاده از یک تلسکوپ 11 اینچی با قدرت بزرگنمایی 2.5 برابری استفاده نموده که درنهایت به او فاصله کانونی 7000 میلی متری را ارائه نموده است.

او شرح می دهد که حتی با وجود شرایط خوب نیز تغییرات دما بین لایه های جوی می تواند باعث گردد که ماه در چنین سطحی از بزرگنمایی، تار و متزلزل به نظر برسد. اما در غروب 29 آوریل پیش بینی هوا خوب بود و مک کارتی تصمیم گرفت تا دوباره شانس خود را امتحان کند.

اما حتی با وجود شرایط نسبتاً خوب، هنوز قسمت هایی وجود داشت که کمتر از حد مطلوب او بود؛ بنابراین مک کارتی دوباره از ماه عکاسی کرد تا سعی کند بخش های نامطلوب عکس خود را به وسیله آن ها بپوشاند. درنهایت او پیروز شد تا این کار را با 280 هزار عکس تکمیل کند.

او می گوید: از آنجایی که برای این کار از یک دوربین سیاه سفید استفاده کردم، مجبور بودم تا رنگ های تصویر را نیز ثبت کنم. برای این کار از تلسکوپ نیوتنی 12 اینچی مجهز به دوربین CMOS خود استفاده کردم. درحالی که این تلسکوپ نیز تک رنگ بود، چرخ فیلتر آن به من اجازه می داد تا در طول عکاسی از فیلترهای قرمز، سبز و آبی استفاده کنم تا داده های رنگی باکیفیتی داشته باشم که می توانم آن ها را به تصویر نهایی اضافه کنم.

نهایتاً او با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری پیروز شد تا تصویر نهایی فوق العاده ای از ماه ایجاد کند. به وسیله این می توانید تصویر GigaMoon را در کیفیت اصلی ببینید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1402 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1749

به "این عکس خیره کننده از ماه با ترکیب 280 هزار تصویر ساخته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این عکس خیره کننده از ماه با ترکیب 280 هزار تصویر ساخته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید