افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران : سید علیرضا موسوی مجد از افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی ایرانی اطلاع داد و گفت: با لغو تحریم ها، دیگر لوازم خانگی ساخته شده وارد کشور نمی گردد و صرفا مونتاژ آنها در ایران انجام می گردد.

افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، رئیس انجمن فراوریکنندگان لوازم صوتی و تصویری از افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی ایرانی اطلاع داد.

سید علیرضا موسوی مجد از افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی ایرانی اطلاع داد و گفت: با لغو تحریم ها، دیگر لوازم خانگی ساخته شده وارد کشور نمی گردد و صرفا مونتاژ آنها در ایران انجام می گردد.

وی اضافه کرد: با افزایش نرخ دستمزد کارگران و هزینه حمل و نقل و انرژی، قیمت بعضی اقلام لوازم خانگی 10 درصد و بعضی اقلام دیگر از جمله تلویزیون کمتر از 10 درصد افزایش یافت. موسوی مجد گفت: شرایط بازار لوازم خانگی آرام و قیمت ها تابع عرضه و تقاضا است و به دلیل کاهش شدید تقاضا در بازار لوازم خانگی قیمت ها سال جاری حداکثر 10 درصد افزایش داشته است.

رئیس انجمن فراوریکنندگان لوازم صوتی و تصویری در خصوص واردات لوازم خانگی خارجی به کشور نیز گفت: واردات لوازم خانگی همچنان ممنوع است و هیچ صحبتی مبنی بر آزادشدن واردات لوازم خانگی مطرح نیست.

وی تاکید نمود: البته تصور هم بر این است که با لغو تحریم ها لوازم خانگی آماده اجازه واردات نگیرد و صرفا با واردات قطعات لوازم خانگی و مونتاژ آن در ایران موافقت گردد.به گفته موسوی مجد، با گشایش های احتمالی نیازی به واردات کالا از شرکت های ال جی و سامسونگ نیست، چرا که بستر فراوری در کشور فراهم و ظرفیت های خالی پر شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1187

به "افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید