افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران/کرمان نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت با بیان این مطلب که پروژه هایی که در شهرستان سیرجان 20 آبان ماه با حضور رییس جمهور افتتاح می شوند، توسط سرمایه گذاران داخلی یا با مشارکت سرمایه گذار خارجی راه اندازی شده اند گفت: بزرگترین و اولین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت 3 میلیون و 700 هزار تن، دو پست 400 کیلو ولتی برق، فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی و در مجموع بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور

شهباز حسن پور در گفت وگو با سفر به مالزی، از وفاق مسئولین استان سخن به میان آورد و گفت: سیرجان به دلیل موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی و همچنین عبور جاده ابریشم از این شهرستان، مرکز تجاری ایالات بزرگ کرمان و شرق کشور بوده است.

وی با اشاره به مطالعات مالی صورت گرفته در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر، اعلام کرد: در راستای فعال شدن همه ظرفیت های این دو شهرستان سعی کردیم از همه ظرفیت های دولت ها و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در جهت توسعه شهرستان های سیرجان و بردسیر استفاده نموده و این منطقه را به عنوان الگویی پیروز کشور در سطح کشور معرفی کنیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محور کار خود را مسایل معیشت مردم قرار دادیم و برای دستیابی به این هدف باید به سمت رونق فراوری و ایجاد اشتغال پیش رویم لذا باید خود اتکایی و خودباوری را در مردم نهادینه می کردیم.

وی با تاکید برآنکه مردم باید مطالبه گری داشته باشند، توضیح داد: فرهنگ سازی اولین گام بنده در چهار سال ابتدای نمایندگی خود در این حوزه انتخابیه بود، لذا کمیسیون های مختلف مجلس از جمله؛ مالی، امنیت، اجتماعی و ... را به شهرستان سیرجان دعوت نموده و با حضور مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به شهرستان های سیرجان و بردسیر یک کار تحقیقاتی کامل در مورد ظرفیت های این دو شهرستان را تدوین و این مهم باعث شد ما نقشه راه معینی برای این منطقه داشته باشیم.

حسن پور با ابراز تاسف از اینکه کشور نقشه راه معین و مدنی ندارد، اظهار کرد: یکی از گرفتاری های کشور نبود طرح آمایش است و حاصل این مهم پروژه های ناتمام در سطح کشور است و تا 20 سال دیگر اگر همه بودجه کشور صرف این پروژه های نیمه تمام کنیم، به اتمام نمی رسند اما خوشبختانه پروژه های نیمه تمام در بردسیر و سیرجان کمتر از انگشتان دست هستند و اگر پروژه ای در این دو شهرستان وجود دارد به دلیل وجود ضعف در آن واحد است.

وی با بیان این مطلب که در طول 12 سال گذشته تا به امروز این دو شهرستان به کارگاه سازندگی در سطح کشور تبدیل شده اند، اعلام کرد: شهرستان های سیرجان و برسیر امروز به بهشتی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران تبدیل شده اند و در این دو شهرستان امنیت کامل برای سرمایه گذار وجود دارد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری از اینکه چند سال قبل بردسیر را بهشت فراموش شده می دانستیم، اعلام کرد: مردم بردسیر رفته، رفته به این نتیجه رسیدند که واقعا بردسیر یک بهشت است و آنها در یک شهر چهار فصل در حال زندگی کردن هستند اما گرسنه می باشند و این امر باعث ایجاد تحرک در بین مردم این مناطق شده است.

وی اضافه نمود: امروز یکی از پیروز ترین سیستم های حمل و نقل جاده ای کشور را در شهرستان های سیرجان و بردسیر داریم به طوری که حدود 10 هزار نفر در بحث حمل و نقل در شهرستان سیرجان و بالغ بر 2 هزار نفر در بحث حمل و نقل سنگین جاده ای در شهرستان بردسیر داریم.

حسن پور با اشاره به سفر روز دوشنبه 20 آبان ماه رییس جمهور به شهرستان سیرجان، اعلام کرد: این اولین و آخرین سفر رییس جمهور به این خطه نخواهد بود و براساس برنامه ریزی ما هر ساله یک رییس جمهور در این شهرستان حضور خواهد یافت.

وی ادامه داد: شرکت دنیا فولاد یکی از ده ها یا صدها شرکتی است که طی هشت سال در سیرجان راه اندازی شده است که برای افتتاح پروژه اول این شرکت دکتر دنیاگیری معاون اول رییس جمهور، پروژه دوم این شرکت دکتر لاریجانی رییس قوه مقننه فردا نیز طرح بعدی این کارخانه توسط رییس جمهور افتتاح خواهد شد که در می یابید نقشه راه را به چه خوبی طراحی نموده ایم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به افتتاح کارخانه شمش آهن (ذوب آهن) سیرجان توسط رییس جمهور اعلام کرد: هم اکنون در انبارهای این کارخانه بیش از 30 هزار تن شمش موجود است که به اقصی نقاط کشور صادرات دارد.

وی با بیان این مطلب که پروژه هایی که در شهرستان سیرجان 20 آبان ماه با حضور رییس جمهور افتتاح می شوند، توسط سرمایه گذاران داخلی یا با مشارکت سرمایه گذار خارجی راه اندازی شده اند اضافه نمود: بزرگترین و اولین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت 3 میلیون و 700 هزار تن، دو پست 400 کیلو ولتی برق، فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی و در مجموع بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

حسن پور اعلام کرد: از صفر تا 100 کارخانه دنیا فولاد و توسعه فولاد توسط متخصصین سیرجانی صورت گرفته است و کاملا بومی بوده اما از هم اکنون باید به سمت صنعتی شدن سوق پیدا کنیم زیرا تاکنون بیشتر کارهای صورت گرفته در این منطقه مونتاژی بوده اما از این به بعد به سمت فراوری قطعات برویم تا مشکل اشتغال را حل و فصل کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 24

به "افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید