استراتژی عجیب در بازار سرمایه

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران: جهش های ناگهانی و شدید سهام در حال از دست دادن جذابیت خود در بازار سهام بوده و این فرایند طی دو ماه گذشته، فرایندی معکوس نیز داشته است.

استراتژی عجیب در بازار سرمایه

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شلست طلا؛ شما ممکن است طی دو ماه گذشته با شرط بندی روی بازندگان پیشین بازار سرمایه نسبت به برندگان آن، پول خود را دوچندان نموده باشید. این دقیقا برخلاف چیزی است که در وال استریت اثر جهش آنی می نامند. اگرچه این وارونگی تا حدی ناشی از عوامل موقتی مربوط به بازار صعودی جدید است که از اواخر ماه مارس شروع شده، اما همچنین نشان دهنده تحولات ماندگار بیشتر در بازاری است که می تواند سودآوری اثر حرکت جهشی را به خوبی کاهش دهد.

این استراتژی یک بازگشت جدی به زمانی است که یکی از سودآورترین روینمودها در وال استریت بود. به طور سالانه ، سود کم سهام در این دوره بیش از 70 درصد است. حداقل در بخشی از این فرایند، انتظار برگشت وجود داشت زیرا جهش معمولاً در دو ماه اول پس از پایین آمدن بازار نزولی(خرسی) خراب می شود. البته این رویه منطقی است. هنگامی که اقتصاد تصمیمی برای پرش ندارد، سهام هایی با بهترین عملکرد آن دسته از سهام سبد خرید خواهد بود که برخلاف پیش بینی ها، به ورشکستگی نزدیک نشده اند.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که ممکن است تغییرات طولانی مدت در این زمینه ایفای نقش داشته باشند. این تحقیق نشان می دهد که اثر جهش آنی بخش عظیمی از چیزی است که از رفتار سرمایه گذاران خرد ایجاد می شود؛ سرمایه گذارانی که بخش اندکی از حجم کلی معاملات را به خود اختصاص داده اند.

اجرای تحقیق مطالعاتی رفتار متقابل سرمایه گذاران خرد در اخبار و تأثیر لحظه ای آن در ماه فوریه در محافل دانشگاهی شروع به کار کرد. محققان پس از تجزیه و تحلیل سوابق معاملاتی 2.8 میلیون حساب شخصی در یک کارگزاری عظیم تخفیف از سال 2010 تا 2014 به نتایج خود دست یافتند. آنها دریافتند که به صورت متوازن، سرمایه گذاران فردی به طریقی متضاد در برابر شگفتی های درآمدی واکنش نشان می دهند. یعنی آنها تمایل دارند سهام هایی را که باعث تعجب مثبت شده اند فروخته و سهام های همراه با تعجب منفی را خریداری نمایند.

رفتار آنها بازار را به سوی جهش آنی می برد زیرا بدین دلیل است که سهام تحت تاثیر شگفتی های درآمدی خود قرار نمی گیرد. وقتی بازار در نهایت این کمبود را تصحیح کرد سهام تعجب آور ادامه می یابد و سهام با تعجب منفی همچنان سقوط می نمایند. این جنبه رفتار انسان چیز جدیدی نیست. آنچه تغییر نموده ، فرایند کاهشی حجم معاملات هر یک از افراد است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 529

به "استراتژی عجیب در بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراتژی عجیب در بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید