احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه سال جاری

به گزارش سفر به مالزی، قائم مقام ایمیدرو گفت: طی 7 ماهه سال جاری، 147 معدن کوچک مقیاس، احیا، فعال سازی و توسعه یافت.

احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه سال جاری

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی در جلسه پایش طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ضمن بیان این مطلب گفت: تا انتها مهر سال جاری، در راستای طرح مذکور، 672 معدن شناسایی و اولویت بندی شده و بر روی 194 معدن، اقدام کلینیکی شده است.

وی ادامه داد: طی این مدت، 64 معدن به صورت مستقیم و 83 معدن به وسیله فراهم کردن زیرساخت های لازم، احیا، فعال سازی و توسعه یافته اند. همچنین، اقدامات مربوط به صدور جواز تاسیس، افزایش ظرفیت و تامین مواد اولیه برای 12 واحد فرآوری از 25 واحد هدفگذاری شده برای سال جاری اجرا شده است.

احیا، فعال سازی و توسعه 293 معدن تا به امروز

قائم مقام ایمیدرو با اشاره به عملکرد طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از ابتدای اجرا تا به امروز، توضیح داد: از ابتدای فروردین 98 تا انتها مهر سال جاری، 2800 معدن شناسایی و اولویت بندی شده و روی 1214 معدن، اقدام کلینیکی شده است.

وی اضافه نمود: در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، تا به امروز 293 معدن، احیا، فعال سازی و توسعه یافته است.

برگزاری 60کارگروه استانی احیای معادن کوچک

رضا عظیمی، مدیر اجرایی و دبیر کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس نیز در این جلسه بیان داشت: طی 7 ماهه سال جاری، بیش از 60 جلسه کارگروه استانی به وسیله ویدئو کنفرانس و حضور در استان ها و 2 جلسه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی (استان اصفهان و ایمیدرو) برگزار گردید.

وی اضافه نمود: همچنین در این مدت، بیش از 22 جلسه با طرف های تفاهم نامه سرمایه گذاری، 15جلسه شورای هماهنگی، 15 جلسه داخلی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و نیز 13 جلسه با موضوع واگذاری هدفمند معادن در بورس به منظور تامین اقتصادی برگزار گردید.

ارجاع 16 پرونده معدنی به بانک

فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق توسعه فعالیت های سرمایه گذاری معدنی در این جلسه گفت: اکنون، برای 35 معدن کوچک مقیاس در این صندوق، پرونده تشکیل شده است. از این میزان، 16 پرونده تکمیل، در حال ارجاع به بانک و صدور بیمه نامه است.

وی ادامه داد: برای 14 پرونده نیز مهلت یک ماهه برای تکمیل مدارک داده شده است و پس از اتمام این مرحله، برای صدور بیمه نامه به بانک معرفی خواهند شد.

در این جلسه، وجیه اله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی، محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن، بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، داریوش دیودیده، مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن عظیم و مناطق معدنی، یونس محمدی، مجری طرح معادن کوچک مقیاس در شرکت ملی صنایع مس، حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 779

به "احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید