ائتلاف آمریکا مدعی آغاز عملیات در آب های خلیج فارس شد

به گزارش سفر به مالزی، فارس نوشت: ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا مدعی شد از امروز پنجشنبه عملیات ادعایی خودش در آب های خلیج فارس را با هدف ادعایی محافظت از کشتی ها آغاز کرده است.

ائتلاف آمریکا مدعی آغاز عملیات در آب های خلیج فارس شد

ائتلاف تحت رهبری آمریکا مدعی شد از امروز پنجشنبه رسماً عملیات دریایی خودش را در بحرین برای محافظت ادعایی از کشتی ها در آب های خلیج فارس آغاز کرده است.

دولت آمریکا از چند ماه پیش اعلام کرده قصد دارد این ائتلاف را برای محافظت از عبور و مرور کشتی ها تشکیل دهد. با این حال، شمار زیادی از کشورها به خصوص کشورهای اروپایی دعوت آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد کرده است.

بحرین که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است در ماه آگوست به این ائتلاف پیوستند. عربستان سعودی و امارات هم از ماه سپتامبر به ائتلاف آمریکا پیوستند.

از میان کشورهای غربی، استرالیا و انگلیس با اعزام کشتی به منطقه با هدف ادعایی محافظت از عبور و مرور کشتی ها موافقت کرده اند. آلبانی جدیدترین عضو این ائتلاف است که جمعه هفته گذشته پیوستن خود به آن را گفت.

جیم مالی، فرمانده نیروی دریایی آمریکا در منطقه غرب آسیا گفته هدف از این عملیات محافظت از آب های خلیج [فارس] است.

او مدعی شده است: با آنکه عملیات سنتینل تهدیدمحور است هدف آن ایجاد تهدید نیست. ما کشتی های توانمندی برای مأموریت گشت زنی به کار گرفته ایم ولی غیر از متعهد شدن به دفاع از یکدیگر در صورت حمله قصد انجام هیچ فعالیت تهاجمی نداریم.

وی اضافه کرد: تعهد ما به منطقه کوتاه مدت نیست، بلکه بادوام است و ما تا زمانی که لازم باشد به عنوان بخشی از سنتینل عملیات خواهیم کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 17

به "ائتلاف آمریکا مدعی آغاز عملیات در آب های خلیج فارس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکا مدعی آغاز عملیات در آب های خلیج فارس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید