آموزش تزیین هفت سین روی جام با اکلیل و نگین

به گزارش سفر به مالزی، تزیین هفت سین با جام های مختلف تزیینی علاوه بر زیبایی بسیار ساده است. در این مقاله روش درست کردن جام هفت سین شیشه ای با استفاده از نگین، اکلیل و نوار ساچمه ای به شما به صورت گام به گام آموزش داده می گردد.

آموزش تزیین هفت سین روی جام با اکلیل و نگین

معمولا برای تزیین هفت سین روی جام، از جام های شیشه ای یا پلاستکی و انواع گل و روبان استفاده می گردد. اکنون خبرنگاران در این آموزش به شما نشان می دهد که چگونه بدون داشتن مهارت گلسازی و تنها با استفاده از اکلیل و نگین می توانید جام های شیک و مدرن برای انواع مدل هفت سین 97 خود آماده کنید.

وسایل لازم برای تزیین هفت سین روی جام

  • جام شیشه ای
  • چسب چوب
  • ماژیک
  • اکلیل
  • نگین کریستالی
  • نوار ساچمه ای
  • اسپری چسب

روش تزیین هفت سین روی جام با اکلیل و نگین

1- برای تزیین این مدل جام با اکلیل باید طرحی روی جام داشته باشیم تا طبق آن اکلیل ها را روی جام بچسبانیم. برای طرح هایی که دارای خطوط صاف هستند می توانید از چسب کاغذی استفاده نمایید. ما در این مدل طرحی منحنی در نظر گرفته ایم و برای درآوردن طرح روی جام باید ابتدا با ماژیک طرح روی جام کشیده گردد.

2- بعد از اینکه طرح را روی جام کشیدید، باید قسمت هایی که می خواهید اکلیل چسبانده گردد را چسب بزنید. با یک قلمو چسب چوب را روی جام بمالید و دقت کنید که در اطراف خطوط چسب با ظرافت زده گردد. بهتر است چسب را به صورت تکه تکه به جام بزنید تا خشک نگردد.

3- روی یک سطح مقداری اکلیل بریزید. می توانید از رنگ های مختلف بهره ببرید. همچنین می توانید از دو یا سه رنگ مختلف اکلیل برای این کار استفاده نمایید.

4- حال قسمت چسبی جام را روی اکلیل بگذارید و کمی فشار دهید تا اکلیل ها به خوبی روی آن بچسبند. اگر بخش هایی از جام روی اکلیل ها قرار نمی گیرد می توانید با دست اکلیل را روی آن بپاشید و بعد کمی با انگشت روی آن فشار دهید تا اکلیل به جام بچسبد.

5- وقتی همه سطح جام را با اکلیل پوشاندید، باید قسمت هایی که اکلیل نچسبیده را آنالیز کنید و کمی چسب چوب روی آن بزنید و دوباره اکلیل روی آن بپاشید.

6- اجازه دهید چسب ها کمی خشک بشوند بعد جام را کمی بتکانید. دوباره اگر قسمت هایی از جام اکلیل ندارد چسب بزنید و کار را تکرار کنید.

7- اکنون با استفاده از یک چوب پنبه قسمت های خالی جام را تمیز کنید و اکلیل های روی آن را بردارید.

8- برای اینکه اکلیل ها کاملا روی جام ثابت بشوند باید از اسپری چسب بهره ببرید. به آرامی با استفاده از اسپری، چسب را روی اکلیل ها بپاشید. توجه کنید که نباید از فاصله نزدیک این کار را انجام دهید، زیرا ممکن است اکلیل ها روی هم انباشته شده و کار را خراب کند.

9- اکنون قسمت اصلی کار به اتمام رسیده است. اجازه دهید تا چسب روی اکلیل ها خشک بگردد.

10- حال باید خطوط دور اکلیل ها را تزیین نمایید. برای این کار بهتر است از چسب حرارتی بهره ببرید. مقداری چسب روی خطوط اکلیل بزنید بعد نگین ها را روی آن بچسبانید.

11- می توانید تمام دور خطوط را با نگین تزیین کنید. ما برای تزیین دور خطوط از نوار ساچمه ای نیز استفاده نموده ایم. ابتدا روی خطوط را چسب بزنید و بعد به آرامی نوار ساچمه ای را روی خطوط چسب قرار بدهید.

12- اکنون کار تزیین هفت سین روی جام با نگین و اکلیل به سرانجام رسیده است و می توانید با جام های خود هفت سین امسالتان را زیباتر بچینید.

همچنین بخوانید: آموزش تزیین هفت سین با جام

گروه خانه داری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 943

به "آموزش تزیین هفت سین روی جام با اکلیل و نگین" امتیاز دهید

2 کاربر به "آموزش تزیین هفت سین روی جام با اکلیل و نگین" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تزیین هفت سین روی جام با اکلیل و نگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید