آمریکا دادن ویزای تجاری و سرمایه گذاری را به ایرانیان ممنوع نمود

به گزارش سفر به مالزی، آمریکا ورود ایرانیان را با ویزای تجاری و سرمایه گذاری، ویزاهای E1 و E2، به این کشور ممنوع نمود.

آمریکا دادن ویزای تجاری و سرمایه گذاری را به ایرانیان ممنوع نمود

جهت دریافت مشاوره خدمات نمونه کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا روز پنجشنبه 3 بهمن با اعلام این خبر، این تغییر را به سرانجام یافتن عهدنامه مودت ایران و آمریکا در اکتبر 2018 نسبت داد.

ویزاهای غیر مهاجرتی E1 و E2 به شهروندان کشورهای دیگر اجازه می دهند برای مشارکت در تجارت بین المللی یا سرمایه گذاری های به میزان بالا وارد آمریکا شوند.

به گفته اداره خدمات مهاجرت ایرانیان دیگر نمی تواند چنین ویزاهایی را بگیرند. ایرانیانی هم که قبلا با این ویزاها وارد آمریکا شده اند، به محض سرانجام مهلت ویزایشان باید آمریکا را ترک نمایند. معلوم نیست این تصمیم بر چه تعداد ایران تاثیر خواهد گذاشت.

عهدنامه مودت ایران و آمریکا در سال 1334 در زمان رئیس جمهوری دوایت آیزنهاور و نخست وزیر حسین علاء در ایران امضا شد. این دوره با شروع جذب سرمایه گذاری خارجی از سوی دولت ایران و تصویب قانون جلب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی همزمان بود.

عهدنامه مودت ایران و آمریکا شامل یک مقدمه و 23 ماده، متضمن مقررات توسعه روابط بازرگانی و تنظیم روابط حقوقی و کنسولی دو کشور با تأکید بر صلح و دوستی پایدار میان دو کشور بود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در 3 اکتبر 2018 گفت آمریکا از این پیمان خارج می گردد. این پیمان پس از خروج هر کدام از طرفین تا یک سال بعد پابرجا می ماند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 181

به "آمریکا دادن ویزای تجاری و سرمایه گذاری را به ایرانیان ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دادن ویزای تجاری و سرمایه گذاری را به ایرانیان ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید