7 بازی انحصاری پلی استیشن که گرافیک بهتری از Hellblade 2 دارند

به گزارش سفر به مالزی، دنباله نینجا تئور (Ninja Theory) بر بازی روان شناختی Hellblade، با سر و صدای زیادی روی ایکس باکس و رایانه های شخصی عرضه شد. این بازی با ارائه روایتی که داستان بازی اول را توسعه می دهد، ما را عمیق تر به روان شکسته سنوآ (Senua) می برد. با این حال، قابل توجه ترین بخش Senuas Saga: Hellblade II، گرافیک آن و به خصوص انیمیشن های چهره است که سطح فوق العاده ای واقع شده است.

7 بازی انحصاری پلی استیشن که گرافیک بهتری از Hellblade 2 دارند

البته پلی استیشن با فهرست عظیمی از بازی های انحصاری خود، دارای بازی هایی که از نظر جلوه های بصری به طور کلی عملکرد بهتری نسبت به این بازی نشان داده اند. در این مقاله به 7 مورد از آن ها خواهیم پرداخت.

7. Ghost of Tsushima

تهیه نماینده: Sony Interactive / سازنده: Sucker Punch Productions

سال انتشار: 2020

پلتفرم: PS4, PS5, PC

گوست آو سوشیما که در سال 2020 منتشر شد، نه تنها با داستان و مبارزات مجذوب نماینده، بلکه با جلوه های بصری نفس گیر خود، بازیکنان را مجذوب خود کرد. این بازی به علت توجه دقیق به جزئیات و توانایی آن در ایجاد دنیایی که هم زیبا و هم باورپذیر به نظر می رسد، متمایز است. جزیره سوشیما نه تنها با منظره ها متنوع زنده می گردد، بلکه این منظره ها را با سطحی از جزئیات به نمایش می گذارد که تصور اینکه مربوط به نسل قبل است، سخت محسوب می گردد. سیستم روشنایی بازی به صورت پویا در طول روز تغییر می نماید و در هنگام طلوع خورشید، دنیا را با درخششی گرم و در هنگام غروب خورشید سایه های طولانی ایجاد می نماید که خیره شدن به آن ها برای ساعت ها را تشویق می نماید. جزئیات ظریف مانند گل های وحشی پراکنده در علفزار ها یا کرم های شب تابی که در شب می رقصند، لایه ای از مجذوب نمایندهیت و واقع گرایی را به دنیا اضافه می نمایند. در این میان جین ساکای و دیگر شخصیت ها با جزئیات دقیق، از بافت لباس گرفته تا عبارات ظریف در چهره شان، رندر شده اند و برای اثری که 4 سال پیش منتشر شده، بیش از حد خوب هستند.

6. Gran Turismo 7

تهیه نماینده: Sony Interactive / سازنده: Polyphony Digital

سال انتشار: 2022

پلتفرم: PS4, PS5

گرن توریسمو با هفتمین نسخه خود یک شگفتی را روی پلی استیشن رقم زد. این بازی نه تنها در ارائه یک گیم پلی فوق العاده عالی عمل کرد بلکه از نظر بصری نیز شگفت انگیز بود. در یک بازی مسابقه ای اولین چیزی که از نظر بصری باید به آن توجه گردد، جزئیات خودروها است. استودیوی پلیفونی دیجیتال در این بازی قدرت هنرمندان خود را به نمایش گذاشته زیرا خودرو ها با جزئیات خیره نماینده و با بازآفرینی دقیق همتایان واقعی تا دوخت روی صندلی ها و عناصر کوچک روی داشبورد، ارائه شده اند. مدل سازی آسیب نیز با خراش ها، فرورفتگی ها و حتی کثیفی ها روی ماشین در حین مسابقه همراه می گردد. در حالی که مدل های خودرو استثنایی هستند، محیط ها نیز طراحی خوبی دارند و به میزان کافی در آن ها جزئیات دیده می گردد. در این میان یکی از بزرگترین نکات برجسته استفاده از قابلیت ردیابی پرتو است. این امر به ویژه در بدنه خودرو ها قابل توجه است، جایی که تمام جزئیات محیط روی بدنه منعکس می گردد. برای درک بهتر گرافیک کافی است که تصویر بالا را به فردی که با این سری آشنا نیست نشان دهید و بگویید که واقعی بودن یا نبودن آن را معین کند!

5. The Last of Us Part 1

تهیه نماینده: Sony Interactive / سازنده: Naughty Dog

سال انتشار: 2022

پلتفرم: PS5, PC

بازی The Last of Us Part I، بازسازی کامل نسخه 2013 بود و داستان دلخراش ناتی داگ را با تغییرات گرافیکی خیره نماینده به پلی استیشن 5 آورد. یکی از برجسته ترین پیشرفت ها در مدل های شخصیت های بازی نهفته است. جوئل و الی، همراه با شخصیت های مکمل، باجزئیاتی باورنکردنی رندر شده اند و جزئیات ریز مانند چین و چروک، جای زخم و حتی تار های مو لایه ای از واقع گرایی را به بازی می افزاید. دنیای ویران شده بازی نیز به دقت با بافت های محیطی باکیفیت و جلوه های نورپردازی خیره نماینده بازسازی شده است. این توجه به جزئیات در تکسچرها و انیمیشن ها با نورپردازی بهتر همراه می گردد تا شاهد برترین نسخه از بازی تا به امروز باشیم. در نهایت مهم تر از همه، ریمیک لست آو آس 1 برخلاف نسخه اصلی، تمام صحنه های سینمایی با آن سطح فوق العاده از کیفیت را روی خود کنسول رندر می نماید. این در حالی است که بازی روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 از صحنه های از پیش رندر شده استفاده می کرد.

4. Final Fantasy XVI

تهیه نماینده: Square Enix / سازنده: Square Enix Creative

سال انتشار: 2023

پلتفرم: PS5, PC

فاینال فانتزی 16 بازیکنان را به یک سفر بصری خیره نماینده در دنیای وافهرستیا می برد. از شهر شلوغ روزاریا گرفته تا زمین های بایر و متروک فراتر آن، دنیای بازی با جزئیات بدیعی ارائه شده است. بافت ها نیز کیفیت خوبی دارند و جلوه های نوری پویا حس غوطه وری را افزایش می دهند. شخصیت های برجسته ای مانند کلایو و جاشوا با مدل های شخصیتی پیچیده که حالات چهره واقعی و زره های دقیق را به نمایش می گذارند، زنده می شوند. در این میان صحنه های سینمایی به طور یکپارچه با گیم پلی ترکیب می شوند و مرز بین فیلم و بازی ویدیویی را بیشتر محو می نمایند. در واقع بر خلاف بعضی از نسخه های گذشته سری که زیبایی شناسی فانتزی تری را در بر می گرفت، فاینال فانتزی 16 به سمت یک سبک بصری واقع گرایانه تر تمایل دارد و در این راه به خوبی از قدرت پلی استیشن 5 استفاده نموده است.

3. Final Fantasy VII Rebirth

تهیه نماینده: Square Enix / سازنده: Square Enix Creative

سال انتشار: 2024

پلتفرم: PS5

بازسازی فاینال فانتزی 7 که در سال 2020 منتشر شد، با محیط های پر از جزئیات، مدل های شخصیت و جلوه های نوری فوق العاده خود، مخاطبان را حسابی شگفت زده کرد. حال نسخه Rebirth این را یک گام فراتر می برد و از قدرت پلی استیشن 5 برای ایجاد دنیایی بزرگتر و زیباتر استفاده می نماید. در این نسخه با وجود اینکه بازی دنیا باز شده، شاهد کاهشی در گرافیک نیستیم و از تار های مو پیچیده و بافت لباس گرفته تا حالت های ظریف صورت که طیف وسیع تری از احساسات را منتقل می نماید، زمان زیادی صرف طراحی آن ها شده است. از طرفی بازی سیستم های نورپردازی بهبودیافته ای را به نمایش می گذارند که سایه های واقعی و اثرات آب و هوایی پویا ایجاد می نمایند. در این میان کیفیت صحنه های سینمایی بازی به حدی است که مانند انیمیشن از پیش رندر شده به نظر می رسد.

2. Ratchet & Clank: Rift Apart

تهیه نماینده: Sony Interactive / سازنده: Insomniac Games

سال انتشار: 2021

پلتفرم: PS5, PC

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart از Insomniac Games که در ژوئن 2021 برای پلی استیشن 5 منتشر شد، هویت بصری این سری را تغییر زیادی داد. این بازی با استفاده از قدرت کنسول تازه، دنیایی خیره نماینده و پر جنب و جوش و پر از هرج و مرج میان بعدی را ارائه می دهد. Rift Apart بازیکنان را در ابعاد مختلف می برد که هر کدام دارای جلوه های بصری منحصر به فرد خود هستند و از نظر کیفیت بافت ها، نورپردازی و غیره فوق العاد هستند. از طرفی خود رچت و کلنک نیز ارتقای بصری قابل توجهی را در Rift Apart دریافت کردند. بافت های خز و فلزی آن ها با جزئیات باورنکردنی رندر شده اند و این مورد برای رچت بیشتر به چشم می خورد، به گونه ای که انعکاس محیط را در چشم های او می توان دید. شخصیت های دیگر و دشمنان نیز از این مدل سازی پیشرفته بهره می برند. همه این ها با انعکاس های واقع گرایانه که به لطف ردیابی پرتو ایجاد شده، به اثری انجامیده که همچنان پس از سال ها، فوق العاده است و می تواند الگویی برای آثار نسل نهم باشد.

1. Horizon Forbidden West

تهیه نماینده: Sony Interactive / سازنده: Guerrilla Games

سال انتشار: 2022

پلتفرم: PS4, PS5, PC

هورایزن فوربیدن وست به عنوان گل سر سبد آثار انحصاری پلی استیشن 5 از نظر بصری، دنباله ای بر نسخه اول است که بازیکنان را به سفری نفس گیر در آمریکای متحول شده پساآخرالزمانی می برد. این نسخه نقشه دنیا را به طور قابل توجهی توسعه می دهد و محیط های متنوع تری را به نمایش می گذارد. بازیکنان از میان جنگل های متراکم، بیابان های متروک، کوه های سر به فلک کشیده پوشیده از برف عبور می نمایند و حتی خرابه های شهر های بزرگ را کشف می نمایند. استودیوی گوریلا گیمز تنها به تنوع بسنده ننموده و از جزئیات زیاد و بافت های بسیار باکیفیتی در ساخت این منظره ها استفاده می نماید. برای درک کیفیت بافت های این بازی کافی است تا به بخش عکاسی رجوع کنید.

در این میان ایلوی به عنوان پروتاگونیست داستان، حالات چهره ظریف تری دارد و طیف وسیع تری از احساسات را در طول مکالمات و صحنه های کوتاه منتقل می نماید. زره و لباس او دارای جزئیاتی پیچیده است. نورپردازی نیز نقش مهمی در جلوه های بصری بازی دارد. گوریلا گیمز از تکنیک های نورپردازی پیشرفته برای ایجاد چرخه های واقع گرایانه روز و شب، سایه های پویا که به محیط واکنش نشان می دهند و غیره استفاده می نماید. این در حالی است که در هل بلید 2 شاهد دنیایی نه چندان پویا هستیم که تنوع خاصی نیز ندارد. گرافیک بازی با حالت ردیابی پرتو نیز در یک کلام شگفت انگیزتر از هر چیزی است که تا به امروز دیده اید. از نحوه انعکاس نور از بدنه های فلزی ربات ها گرفته تا انعکاس محیط در چشمان ایلوی، این فناوری کاری نموده که فوربیدن وست، استاندارد تازهی را برای گرافیک بازی ها مشخص کند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 خرداد 1403 بروزرسانی: 17 خرداد 1403 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1815

به "7 بازی انحصاری پلی استیشن که گرافیک بهتری از Hellblade 2 دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 بازی انحصاری پلی استیشن که گرافیک بهتری از Hellblade 2 دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید