کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک

به گزارش سفر به مالزی، در طراحی آشپزخانه های کوچک، باید طرح ریزی بسیار دقیقی برای کوچکترین فضاها قبل از هر گونه اقدامی صورت بگیرد. کابینت گوشه آشپزخانه به دلیل اینکه در فضاهای بنظر بلا استفاده قرار می گیرند باید جزء مهمی از این نقشه ریزی باشند. مدل هایی که در عین زیبایی فضایی مناسب و کافی جهت ذخیره سازی وسایل کوچک و ضروری ایجاد می نمایند. آشپزخانه همواره یکی از اولین اتاق های خانه است که بسیاری از خانه دارها حتی قبل از خریدن خانه ای جدید یا بازسازی کامل منزل، تمام فکرشان را به آن معطوف می نمایند. آشپزخانه تنها اتاقی است که در آن کاربرد باید کاملا با شکل و شمایل تعادل داشته باشد تا بهترین نتیجه ممکن برای مصرف نماینده را بهمراه داشته باشد. توجه بیش از حد بروی یک عنصر بخصوص باعث می گردد عناصر دیگر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ناکامل و نامناسب طراحی شوند. همچنین از آنجایی که بیشتر ما آشپزخانه هایی کوچک در اختیار داریم، استفاده صحیح از قفسه ها و کابینت ها در گوشه ها و بطور کلی فضهای مرده به الویت اول طراحی یک آشپزخانه کاربردی و کامل تبدیل می شوند.

کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

یکی از عظیمترین مزیت های استفاده از کابینت گوشه آشپزخانه استفاده از فضاهایی ست که تا به امروز حتی فکرش را هم نمی کردید؛ فضایی بسیار محدود و البته موجود، که می توان از آن استفاده های فراوان و متنوعی کرد.

کوچک شدن منازل نه تنها در بسیاری موارد سبب محدود شدن افراد نمی شود بلکه سبب ایجاد و متولد شدن طرح ها و ایده هایی بکر می شود که زیبایی و جذابیت زندگی کردن در چنین منازل نقلی را چندین برابر می نماید؛ استفاده از کابینت گوشه آشپزخانه یکی از همین جذابیت هاست. برای اثبات این ادعا، تصاویر فراوانی از این کابینت های گوشه آشپزخانه در طرح و رنگ های متنوع را در انتهای همین مطلب گنجانده ایم. با نگاهی کوتاه به این تصاویر می توان مشاهده کرد که اتفاقاً برعکسِ تصور بعضی افراد که دائماً فکر می نمایند استفاده از چنین ایده هایی ممکن است اولاً شدنی نباشد و دوماً سبب زشتی و خراب شدن ترکیب کابینت ها شود به کلی نادرست است.

استفاده از فضاهای مرده در آشپزخانه و به خصوص در خصوص کابینت ها و فضاهای گوشه ای آن نه تنها سبب زشت شدن کابینت و آشپزخانه نمی شود بلکه کابینت گوشه آشپزخانه می تواند سبب نجات آشپزخانه شما از یکنواختی، نازیبایی و… شود. برای تایید این ادعا می توانید باز هم به تصاویر انتهای مطلب نگاهی دوباره بیاندازید.

همچنین از دیگر مزایای استفاده از یک یا چندین کابینت گوشه آشپزخانه زیاد شدن فضای مفید برای گنجاندن خرده ریزها، ابزار و بسیاری از لوازم آشپزخانه و منزل است. شما با فضاهایی محصور و چندین طبقه که بر روی هم به زیبایی قرار گرفته اند روبرو هستید که می توان درون آنها هر وسیله ای را جای داد، از قاشق چنگال های زیبایتان گرفته تا سفره، لیوان ها، حتی فنجان و هر چیز دیگری که دوست داشته باشید و دلتان بخواهد.

همانطور که قبلتر گفتیم استفاده از این شیوه ها و راهکارها می تواند علاوه بر کاربردی کردن فضای کنجی سبب زیبایی بسیار بیشتر دکوراسیون آشپزخانه شما شود. برای درک بهتر موضوع می توانید به تصاویر بسیار زیبایی که در همین مطلب درج شده توجه کنید. در تصاویر به وضوح معین شده که چگونه می توان گوشه و کنج آشپزخانه را با طرحی زیبا از یک کابینت گوشه آشپزخانه تبدیل به نقطه کانونی آن کرد بدون اینکه این موضوع خللی در عملکرد واقعی سایر قسمت های کابینت و درب های آن شود.

طراحی ها آنچنان زیباست که حتی هم اکنون و در سال های اخیر آشپزخانه های عظیم نیز در بعضی موارد به سمت استفاده از طرح های بسیار زیبا و متنوع کابینت گوشه آشپزخانه روی آورده اند؛ زیبایی، جذابیت و جادار بودن مولفه هایی ست که اینگونه طرح ها دارا هستند، خصوصاً برای آپارتمان های نقلی و قوطی کبریتی این دوره که کمبود فضا واقعاً معضلی عظیم است.

بد نیست اگر قصد باسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید و منزل شما نیز کمی کوچک است حتماً از کابینت گوشه آشپزخانه در بهترین سبک و طرح و رنگ بهره ببرید. لذت اینگونه ایده ها تا زمانی که مورد استفاده قرار نگیرند قابل لمس نخواهد بود. اینچنین کابینت های خاصی، از نظر طراحی آنچنان زیبا هستند که در هر رنگی بسیار جذاب خواهند بود. برای تایید این جمله می توانید به تصاویر انتهای مطلب نگاه کنید؛ رنگ نقره ای بسیار زیباست، رنگ قهوه ای نیز، همچنین رنگ کرم و سایر رنگ ها. این همان معجزه طراحی ست که می تواند از فضایی مرده در آشپزخانه، طرحی ایجاد کند که نه تنها بسیار کارآمد و کارگشاست بلکه بسیار جذاب و دوست داشتنی نیز خواهد بود.

البته راه های دیگری هم برای استفاده از فضای کنج در آشپزخانه وجود دارد اما تعداد کمی از آنها کاربرد و تاثیر گذاری کابینت کشویی گوشه آشپزخانه را در خود دارند. این کابینت ها از قفسه های قدیمی که در گوشه آشپزخانه قرار داده می شدند مناسب تر و راحت تر خواهند بود و در عین حال برای دکوراسیون های مدرن آشپزخانه نیز بسیار شیک بنظر خواهند رسید. بنابراین همانطور که در بالا گفتیم بهتر است قبل از هر گونه اقدامی در طراحی یا بازسازی آشپزخانه خود مدل های زیر را با دقت آنالیز کنید تا کاربرد و زیبایی را در بهترین شرایط برای خود فراهم کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 760

به "کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید