چهارشنبه جذاب با شیخ دیاباته و گادوین منشا

به گزارش سفر به مالزی، منشا در اوج است و دیاباته- و قایدی- با فاصله از خود خودشان! دیاباته تمرین بازی و حرکت برای گلزنی را، آغاز کرد از روز شنبه! و این یعنی که او در بزنگاه ویژه محمد فکری هست و خواهد بود!

چهارشنبه جذاب با شیخ دیاباته و گادوین منشا

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، یکم- ما چگونه از سرمایه خود و از ثروت انسانیمان استفاده می کنیم؟ آیا حق بازیکنان خود را به نحوی که شایسته شان باشد به جا میآوریم؟ متأسفیم که جوابمان نمیتواند مثبت باشد! افسوس می خوریم وقتی که می بینیم مستعدترین بازیکنان قاره کهن، با بدترین امکانات دست و پنجهای نرم میکنند که فرساینده است و ضد پیشرفت است! مثل زمین سخت نساجی!

به واقعیتهای میدانی که نگاه میکنیم، میبینیم که موانع و مزاحمت های درون زا، پرزورتر از هر حریفی، در خدمت سوهان زدن بر امکانات و استعدادهای واقعاً موجود است! و در حالی که حریفان قاره ای، برای قوی شدن خود، از هیچ هزینهای سر باز نمی زنند، ما در پرورش و بار آوردن تواناییهای ذاتی فوتبال ایرانی، هیچ اقدام مؤثری به عمل نمی آوریم! پرسپولیس، به عنوان نایب قهرمان آسیا، برای دیکته کردن اراده تاکتیکی خود، مقابل نساجی قائمشهر کاری از پیش نمی برد و فوتبال مازنی، با سربلندی از یک دیدار سخت خارج می شود!

جواب فوتبال ما به دعوت تیم نساجی که فوتبال درگیرانه و فیزیکی را خیلی درست تر و خیلی چالشی تر از نایب قهرمان آسیا بازی می کند، چیست؟ بازیکنان 34 و 35 ساله نساجی که از جمله بهترین های میدانند، در سال های 24 سالگی و 25 سالگی کجا بودند؟ و امروز 23 سالهها و 24 سالههای مازندران در کدام سیستم پرورشی به آموزش مشغولند؟

فرصتی برای استقلال

دوم- گلگهر، خوب میداند که صدرنشینیاش در این روزها یک نماد و یک اتفاق قابل تبدیل است! چه بسا که همین هفته، در پایان دیدار با استقلال، روی تابلوی لیگ برتر با تصویرهای دیگری روبه رو شویم! تصاویری که زاینده تلاش و سختکوشی دو تیمی هستند که میدانند، سی هفته تلاش بی امان دارند! مثل تلاشی که دو سوی آن را دیاباته و گادوین منشا، شکل میدهند! دو گلزن که اوضاعی دارند با 180 درجه تفاوت! منشا در اوج است و دیاباته- و قایدی- با فاصله از خود خودشان! دیاباته تمرین بازی و حرکت برای گلزنی را، آغاز کرد از روز شنبه! و این یعنی که او در بزنگاه ویژه محمد فکری هست و خواهد بود!

حیف از بازی استقلال- گل گهر

سوم- نکته را گرفتید؟ بهترین بازی، همه جانبه ترین بازی و دیدنی ترین بازی استقلال، مقابل گلگهر به اجرا درمی آید! مقابلهای که حتی پرفشارتر و سنگینتر خواهد بود از مسابقههای لیگ آسیا! برای امیر قلعه نویی که یکسری رقبای ویژه و مدعیان خاص دارد، رودررویی با محمود فکری، معنای دیگری دارد! حیف که این دیدار هم در زمین تمرین و در کارخانه نمدمالی برگزار می شود و الا باز هم شاهد یک فوتبال فکری پسند میبودیم! فوتبالی که صدای تکل زدن مردان مردانه بازش، پای تلویزین ها به گوش می خورد و به چشم میآمد!

از موارد غیر معمول، یکی هم این خواهد شد که امیر قلعهنویی جواب بازی فیزیکی را، با رویکرد بازی تکنیکی خواهد داد! فکری مربی را، قبلاً در قامت فکری بازیکن دیدهایم، قلدرانه و تحکم آمیز خواست های خودش را در کمال سادگی تعقیب می کند! ولی امیر، بازی به بازی، پیچیدهتر و هزارتو ظاهر می شود!

ملوان- جم

شمال قدرتی- جنوب تکنیکی

چهارم- در حالی که بازی های لیگ برتر، دچار پس و پیشهای تقویم خراب کن شده است و در حالی که در جام آزادگان، کار به کتک کاری هم رسیده است، مربیان جوان تازه به میدان آمده، عنان و اختیار مسئولیت های خویش را، به خوبی و با رعایت فاصله اخلاقی لازم، در دست دارند! با نزاکت تیمی و خیلی بیشتر در چارچوب عزم و اراده تاکتیکی!

بازی های خوب جام آزادگان، بازی هایی هستند که رضا عنایتی، مازیار زارع، علی لطیفی، محسن عاشوری، محمد نصرتی، امیر خلیفه اصل و پایان رأفت، راهبریشان را بر عهده دارند! این بازی ها هفته به هفته هیجانیتر نیز می شوند!

اما هنوز 28 هفته تا پایان لیگ یک فاصله داریم، یعنی آنکه به هیچ روی نباید از آخر و پایان حرفی میان آورد، با این همه، ترتیب و نظم تیمی موجود وادار می کند ما را که در دایره حدس و گمان بازیهای شاهین بوشهر- ملوان و دیدار هوادار با پارس جنوبی را، شاه بازی هفته هفتم بدانیم! و نیز برای مقابله خانگی شیراز- فجرسپاسی علیه قشقایی- گوشههای دیدنی تری را قائل باشیم!

استقلال خوزستان که با 13 امتیاز، دنبال پارس جنوبی 14 امتیازی حرکت می کند، شانس صعود به سکوی اول را دور از دسترس خود نمی بیند!

مقبولها

مربیانی که میخ اقتدار خود را در لیگ کوبیدهاند، عبارتند از نصرتی در پارس جنوبی، مازیار زارع در ملوان، خلیفهاصل در استقلال خوزستان، محسن عاشوری در بادران، کلانتری در فجرسپاسی و عبداله ویسی در خیبر خرمآباد! رضا عنایتی هم برای خودش عالمی درست کرد ناب!

خبر بد: ملاثانی کم آورد!

این روزها یک خبر بد هم از لیگ یک داریم: ...کارد بیپولی، دارد به استخوان تیم استقلال ملاثانی میخورد! حرف های بریدن و کم آوردن، حرف های ادامه ندادن در لیگ یک!

حیف از ملاثانی! تیم خوشگل و جمع و جوری دارند! در لیگ 2، تیمداری آسان تر است!

خبر ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 920

به "چهارشنبه جذاب با شیخ دیاباته و گادوین منشا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارشنبه جذاب با شیخ دیاباته و گادوین منشا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید