پنج کشور خواستار افزایش 2.7 برابری جریمه اپل برای کاهش سرعت آیفون شدند

به گزارش سفر به مالزی، چندین سال پیش اپل بخاطر شارژدهی باتری، عملکرد پردازنده آیفون ها را کاهش داد و باید به مشتریان جریمه پرداخت کند. اخیرا 5 کشور خواستار افزایش مبلغ این جریمه شده اند.

پنج کشور خواستار افزایش 2.7 برابری جریمه اپل برای کاهش سرعت آیفون شدند

اپل با عرضه بروزرسانی عملکرد پردازنده گوشی های خود را دستکاری کرد که نتیجه آن، کاهش سرعت دستگاه بود. در حالی که اپل دلیل چنین کاری را صرفه جویی در مصرف باتری بیان کرد، بسیاری بر این باورند که این کار کاربران را مجبور به تعویض دستگاه می کرد.

در دسامبر 2017 این شرکت بخاطر چنین کاری از کاربران معذرت خواهی و بیان کرد که 50 تا 63 درصد تخفیف برای تعویض باتری در گوشی های سری آیفون 6، آیفون 6s و آیفون SE درنظر می گیرد. چنین ایده ای چندان کارایی نداشت و به همین علت اپل تصمیم گرفت به کاربران 25 دلار جریمه بپردازد.

دادگاه اولیه توافق میان کاربران و اپل را تایید نموده، با این حال نتیجه نهایی اواخر امسال میلادی اعلام می گردد. به گزارش PhoneArena، اکنون 5 گروه مصرف کننده اروپایی اعلام نموده اند که این شرکت باید به هر مشتری 60 یورو یا 67.47 دلار جریمه پرداخت کند.

این پنج گروه مصرف کننده اروپایی شامل کشورهای بلژیک، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و برزیل می گردد که اگرچه کشور آخر در قاره اروپا قرار ندارد، اما عضو گروه است. این گروه ها پس از توافق فرانسه با اپل در فوریه امسال میلادی وارد عرصه شده اند. اپل به دولت فرانسه 27 میلیون دلار هزینه پرداخت کرد.

اپل پس از معذرت خواهی از کاربران، ویژگی آنالیز سلامت باتری را عرضه کرد. برای آنالیز سلامت باتری دستگاه خود باید به بخش تنظیمات، باتری و سلامت باتری بروید. درصد حداکثر ظرفیت در این بخش به شما می گوید که باتری دستگاه چند درصد ظرفیت دارد. چندین ماه پس از استفاده از گوشی خود، ظرفیت آن کمتر از 100 درصد می گردد.

اگر بدنبال افزایش عمر باتری خود هستید، می توانید قابلیت شارژ بهینه باتری را فعال کنید تا با استفاده هوش مصنوعی، عادت های شارژ شما را یاد بگیرد و با قطع و وصل شارژ، عمر آن را افزایش دهد.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 607

به "پنج کشور خواستار افزایش 2.7 برابری جریمه اپل برای کاهش سرعت آیفون شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج کشور خواستار افزایش 2.7 برابری جریمه اپل برای کاهش سرعت آیفون شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید