آشنایی با پل پنانگ مالزی

به گزارش سفر به مالزی، پل پنانگ (Penang Bridge) که به پل اول پنانگ نیز شهرت دارد تا پیش از سال 2014 طولانی‌ترین پل در کشور مالزی به شمار می‌رفت و تنها پلی بود که Gelugor در جزیره پنانگ را به Seberang Prai در مالزی در شبه جزیره مالایا متصل می‌نمود. 

آشنایی با پل پنانگ مالزی

این پل که از جاذبه های گردشگری پنانگ است به طور رسمی در 14 سپتامبر سال 1985 میلای به بهره برداری رسید و با 13.5 کیلومتر طول یکی از طولانی ترین پل‌های مالزی و جهان است. تا قبل از احداث این پل رفت و آمد بین جزیره پنانگ و سرزمین اصلی با کشتی صورت می‌گرفت.

در حال حاضر پل پنانگ شامل 6 خط است که از موتورسیکلت ها 1.40 رینگیت و وسایل نقلیه 5 محور و بیشتر تا 75 رینگیت عوارضی برای عبور از پل دریافت می کند. این پل در شب به دلیل نورپردازی های انجام شده بسیار زیبا است اما بازدید کنندگان به هنگام عبور از این پل اجازه توقف کردن را ندارند ولی بسیاری از مردم برای عکسبرداری سریع از توقفگاه های اضطراری در نظر گرفته شده استفاده می‌کنند.

 این پل که به پل اول پنانگ نیز مشهور است تا قبل از سال 2014 طویل‌ترین پل در کشور مالزی به حساب می‌آید و تنها پلی است که Gelugor در جزیره پنانگ را به Seberang Prai در مالزی در شبه جزیره مالایا متصل می‌کرد اما پس از افتتاح پل دوم پنانگ به نام پل سلطان عبدالحلیم (Sultan Abdul Halim Muadzam Shah Bridge) با طول 24 کیلومتر که به طور رسمی در 1 مارس 2014 افتتاح گردید، عنوان طولانی‌ترین پل مالزی از پل اول سلب کرد. برای بازدید از جاذبه های این شهر با تور پنانگ همراه شوید.

 

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 252

به "آشنایی با پل پنانگ مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پل پنانگ مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید