نحوه تغییر شماره تلفن برای فروش سهام عدالت ، تفاوت فروش سهام در کارگزاری بانکی و غیربانکی چیست؟

به گزارش سفر به مالزی، به گزارش خبرنگاران، طبق آمارها حدود 18 میلیون و 300 هزار نفر از 49 میلیون نفری که سهام عدالت دارند روش مستقیم را انتخاب نموده اند. این افراد می توانند سهام خود را تا سقف 30 درصد بفروشند و ارزش سهام خود را مشاهده نمایند.

نحوه تغییر شماره تلفن برای فروش سهام عدالت ، تفاوت فروش سهام در کارگزاری بانکی و غیربانکی چیست؟

این سهامداران برای مشاهده و فروش سهام خود باید شماره تلفن و شماره شبا حساب بانکی ثبت شده در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی به نام خودشان باشد، در غیر این صورت حتی نمی توانند پرتفوی خود را ببیند.

تا روز 29 خرداد ماه سهامداران برای اصلاح اطلاعات ذکر شده می توانستند به سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی به آدرس samanese.ir مراجعه نمایند اما پس از 29 خرداد که زمان انتخاب روش آزادسازی به خاتمه رسید، سازمان خصوصی سازی اطلاعات سهامداران را به شرکت سپرده گذاری داد و امکان ویرایش اطلاعات سامانه ذکر شده غیرفعال و به نوعی این سامانه بدون استفاده شد.

حسن علائی، معاون سازمان خصوصی سازی در این خصوص به خبرنگاران گفت: ما اطلاعات سهامداران را در روز 29 خرداد به شرکت سپرده گذاری اعلام کردیم، سهامداران برای اصلاح اطلاعات خود باید به سامانه ای که شرکت سپرده گذاری اعلام نموده به آدرس sahamedalat.ir مراجعه نمایند.

برای تغییر شماره تلفن چه باید کرد؟

مرحله اول: هر سهامداری که میخواهد شماره تلفن خود را تغییر دهد یا نمی تواند پرتفوی سهام عدالت خود را مشاهده کند و درخواست فروش دهد، ابتدا باید از پیش روش آزادسازی مستقیم را انتخاب نموده باشد.

مرحله دوم: سجامی شدن حتی برای مشاهده سهام عدالت الزامی است، سهامداران برای انجام این کار می توانند به سامانه سجام به آدرس sajam.ir مراجعه نمایند و احراز هویت شوند. پس از انجام این مرحله سهامدار می تواند وارد سامانه سهام عدالت گردد.

مرحله سوم: اگر سهامداری با وجود سجامی شدن به علت این که شماره تلفن به نام خودش نیست نمی تواند پرتقوی سهام عدالت خود را مشاهده کند، باید وارد سامانه سهام عدالت گردد و در قسمت مشاهده دارایی سهام عدالت کد ملی خود را وارد کند. در این مرحله چون شماره تلفن به نام شخص نیست سامانه اجازه ورود نمی دهد و گزینه ویرایش شماره تلفن را نمایش می دهد.

مرحله چهارم: در این مرحله سهامدار می تواند شماره موبایلی که به نام خودش است را ثبت کند و دارایی سهام خود را مشادهد کند.

برای این که سهامدار بتواند سهام خود را بفروشد باید کد بورسی از یکی از کارگزاری ها بگیرد.

آیا فروش سهام عدالت در بانک ها و کارگزاری ها متفاوت است؟

در حال حاضر سهامداران می توانند به وسیله کارگزاری های بانکی و غیربانکی نسبت به فروش 30 درصد از سهام خود اقدام نمایند و نحوه فروش سهام عدالت آنها با یکدیگر تفاوتی ندارد.

تنها تفاوت این دو نوع کارگزاری این است که سهامدار برای فروش به وسیله کارگزاری بانکی، فقط می توانند به بانکی مراجعه نمایند که شماره شبا حساب خود در آن بانک را در اطلاعات سهام عدالت خود ثبت نموده اند اما برای فروش سهام به وسیله کارگزاری های غیربانکی در انتخاب آنها محدودیتی ندارند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 622

به "نحوه تغییر شماره تلفن برای فروش سهام عدالت ، تفاوت فروش سهام در کارگزاری بانکی و غیربانکی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تغییر شماره تلفن برای فروش سهام عدالت ، تفاوت فروش سهام در کارگزاری بانکی و غیربانکی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید