مهمترین اصول برای بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران: اگر خانواده هایی که در یک مجتمع مسکونی هستند، با احترام متقابل، صمیمیت، محبت، همدلی و رعایت اصول اخلاقی، قوانین و مقررات و حقوق همدیگر در کنار هم زندگی نمایند مسئله ای در فرایند معمولی زندگی افراد ایجاد نخواهد شد.

مهمترین اصول برای بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی

جهت دریافت خدمات اجرای فواید روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش سفر به مالزی، در گذشته خانه را سرای استراحت، آزادی، آسایش، آرامش و چار دیواری را اختیاری می دانستند، اما در دوران کنونی زندگی در مجتمع های مسکونی در فضایی محدود دیگر اصطلاح چار دیواری اختیاری معنا و کاربرد خود را از دست داده است.

امروز در شهرها همه افراد به دنبال بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی هستند؛ لازمه این مسئله توجه به بعضی اصول است، اگر افراد بخواهند بدون توجه به رفتار و فرهنگ خاص زندگی آپارتمان نشینی و حقوق سایر ساکنان در چنین محیط هایی زندگی نمایند، احتمال این که روابط این خانواده عظیم تیره و تار گردد و محیط آرام زندگی تبدیل به محلی پر از چالش، ناامنی و جنگ اعصاب گردد بسیار است. پس باید بعضی بایدها و نبایدها را مورد توجه قرار داد هرچند که شاید بعضی از این بایدها و نبایدها در قانون پیش بینی نشده باشد.

اگر روابط همسایگی فقط براساس قوانین و مقررات تعریف گردد، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. ضروری است گاهی برای رسیدن به ارزش های والاتری مثل همزیستی با محبت و مسالمت آمیز از بعضی حقوق خود چشم پوشی کنیم تا ضمن ایجاد فضای صمیمی، همسایه های خوبی برای یکدیگر باشیم. هفت اصل زیر به تحقق این مهم بسیار یاری می نماید:

اصل یکم:

مجتمع، ملک شخصی هیچ یک از مالکان یا ساکنان نیست و به تعداد واحدهای موجود در مجتمع شریک وجود دارد و هر مالک تنها به اندازه مالکیتی که در مجتمع دارد، حق دخالت در امور و ارائه نظر دارد.

اصل دوم:

هیچ گاه نباید به همسایگان امر و نهی کرد، زیرا آنها نیز در مجتمع سهم و حق زندگی دارند، حتی اگر سهم بعضی از آنها کمتر باشد، باز هم هیچ کس حق امر و نهی کردن به آنها را ندارد.

اصل سوم:

همیشه باید در جلسات مجمع عمومی شرکت کرد و نباید هنگام حل مسائل ساختمان عصبانی شد؛ در جلسات باید از بحث دوجانبه پرهیز کرد و نظرات خود را برای همه افراد حاضر در جلسه اعلام کرد؛ همچنین باید همیشه شرط ادب را رعایت نموده و به هیچ وجه به کسی توهین نگردد.

اصل چهارم:

همیشه باید ملاحظات لازم در رابطه با زندگی خصوصی ساکنان واحدهای دیگر را در نظر داشت و به آنها احترام گذاشت.

اصل پنجم:

ضروری است از همان شروع ورود به مجتمع، از قوانین و مقررات مجتمع و حقوق و تکالیف خود مطلع شد، به آنها احترام گذاشت و نهایت همکاری را با مدیر ساختمان داشت.

اصل ششم:

گذشت، همکاری و همراهی با همسایگان از اصول اساسی زندگی در مجتمع های مسکونی است.

اصل هفنم:

مدیران ساختمان نباید به گونه ای رفتار نمایند که ساکنان احساس نمایند خود را برتر از دیگران می دانند؛ ساکنان نیز باید قدر کوشش ها و زحمات مدیران را بدانند و به آنها احترام بگذارند.

منبع: ایسنا

سفر به مالزی: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 392

به "مهمترین اصول برای بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین اصول برای بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید