مسعود مردانی: مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!

به گزارش سفر به مالزی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به فیلم های منتشر شده در فضای مجازی که بیانگر حجم عظیمی از مسافران در جاده های منتهی به شمال کشور بود، گفت: دیشب مردم در سفر به شمال حماسه آفریدند، تصور نمی کردیم تا این اندازه برای رفتن به سفر قبل از آغاز محدودیت ها برنامه ریزی داشته باشند.

مسعود مردانی: مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود مردانی - متخصص عفونی، درخصوص تاثیر تعطیلی مشاغل از ساعت 18 به بعد در کاهش زنجیره انتقال بیماری، اظهار کرد: نتایج اعمال هر محدودیت معمولا دو هفته بعد در مراجعان سرپایی، چهار هفته بعد در بیماران بستری و ماه بعد در موارد مرگ و میر مشخص می شود؛ مطمئنا در حال حاضر و به سرعت اتفاق خاصی با اعمال این محدودیت نمی افتد. البته با تردد هایی که بنده در سطح شهر داشتم در مشاهداتم تعداد اندکی مغازه و کسب و کار دیدم که پس از این ساعت اعلام شده تعطیل بودند، ولی امیدوارم این محدودیت های جدید که از شنبه آغاز می شود با جدیت بیشتری اجرا شود.

وی با اشاره به فیلم های منتشر شده در فضای مجازی که نشانگر موج سفر ها به سمت شمال کشور بود، شرح داد: دیشب در جاده های منتهی به شمال به شکل معجزه آسا انسان می دیدیم، تصور نمی کردیم مردم تا این اندازه برای تنظیم مسافرت هایشان پیش از اعمال محدودیت ها برنامه ریزی داشته باشند.

این متخصص عفونی افزود: ما بسیار کوچک تر از آن هستیم که بخواهیم به مردم توصیه کنیم، اما کسانی که به هیچ عنوان سفر های شمال را ترک نمی کنند، دیشب مجددا حماسه آفریدند. حالا که برخی به سفر رفته اند از آن ها می خواهیم تا حد امکان برای فعالیت غیرضروری از خانه خارج نشوند، به گردش نروند، شست و شوی مکرر دست را فراموش نکنند، از صرف غذا در رستوران خودداری کنند، از رفتن به خرید و فروشگاه ها پرهیز کنند و... اگر با کسی تماس داشتند که شک دارند فرد بیمار است یا خیر تا دو هفته خود را قرنطینه کنند و بویژه از تماس با افراد مسن خانواده خودداری کنند.

مردانی تاکید کرد: آن دسته از افرادی هم که در شهر های خود ماندند و سفر نرفتند نیز از این فرصت برای پاساژگردی، دید و بازدید، دورهمی و... استفاده نکنند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 833

به "مسعود مردانی: مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسعود مردانی: مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید