راه حل ژاپنی ها برای کمک به عبور لاکپشت ها از ریل قطار

به گزارش سفر به مالزی، خبرنگاران: لاکپشت ها موجودات آرام و دوست داشتنی هستند، اما خیلی کُند و دست و پاچلفتی هم هستند، به همین دلیل نمی توانند به راحتی از جهت قطار عبور کنند. خوشبختانه، مسئولین راه آهن بخش هایگو در ژاپن، به فکر لاکپشت ها بودند تا راه حلی برای این مشکل پیدا کنند.

راه حل ژاپنی ها برای کمک به عبور لاکپشت ها از ریل قطار

طی دو سال، حداقل 13 بار لاکپشت ها فعالیت قطار ها را مختل کردند. به همین دلیل، شرکت راه آهن ژاپن به فکر پیشگیری از مرگ غمناک لاکپشت ها در راه آهن و تاخیر غیرضرروی قطار ها افتاد. آن ها پس از اجرای یک سری آزمایش، یک خندق یو U شکل ایجاد کردند که لاکپشت ها را جمع می کرد و مانع از گیرافتادن آن ها بین ریل های فلزی و له شدن و مرگ آن ها می شد. آزمایش ها و دوربین های مراقبتی نشان داد که لاکپشت ها هنگام عبور از ریل اغلب در فضای بین آن ها می افتند و هیچ چاره ای ندارند جز اینکه بین آن ها راه بروند.

متاسفانه همین موضوع باعث می شود برخی از آن ها بین ریل های فلزی در تقاطع ها گیر بیفتند و به ناچار وقتی تیغه ها حرکت می کنند، به کام مرگ بروند و فعالیت قطار ها را نیز مختل کنند. خندق ها یا نهر های بتونی یو شکل در چندین نقطه حساس در امتداد راه آهن ساخته شده و لاکپشت ها را از خطر گرفتار شدن بین ریل ها نجات می دهد. این خندق ها به لاکپشت ها اجازه می دهد با خیال راحت از تقاطع ها عبور کنند و حتی اگه کوچکتر از آن باشند که خودشان از خندق خارج شوند، کارکنان راه آهن هر ماه این سیستم ها را بررسی کرده و آن ها را خارج می کنند.

تعداد بازدید : 639

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: برترین ها
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 597

به "راه حل ژاپنی ها برای کمک به عبور لاکپشت ها از ریل قطار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل ژاپنی ها برای کمک به عبور لاکپشت ها از ریل قطار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید