راهنمای تهیه انواع پاراوان های چوبی متحرک

به گزارش سفر به مالزی، پاراوان ها در اصل همان پارتیشن های چوبی متحرک هستند که به نام پاراوان نیز شناخته می شوند، این پاراوان های چوبی در پنج دسته بندی (پاراوان های تصویری، پاراوان هی لیزری حک، پاراوان های لیزری برش، پاراوان های طلقی و پاراوان های ساده) به وسیله پارسا وود فراوری شده و وارد بازار می گردد، پاراوان های چوبی متحرک برای جداسازی و تفکیک فضا ها مور استفاده قرار می گیرد.

راهنمای تهیه انواع پاراوان های چوبی متحرک

پاراوان های تصویری:

پارتیشن یا پاراوان تصویری ابزاری است که در ساختمان های تجاری و اداری برای تقسیم بندی فضاها و ایجاد اتاق های جداگانه به کار می رود، این ابزار می تواند بر اساس احتیاجهای هر فضا، حرکت پذیری درونی و یا جلوگیری از صدا و نور و غیره طراحی گردد.

پارتیشن (پاراوان) های تصویری با توجه به شرحات داده شده از ام دی اف 16 میل ساخته شده که برای وسط کار از ام دی اف 3 میل با پوستر چاپ شده مورد استفاده قرارا می گیرد، این پارتیشن ها از چهار تیکه تشکیل شده و عرض هر تیکه از این نمونه تصویری 55 سانتی متر می باشد با ارتفاع 180 سانتی متر.

قابل توجه همه عزیزان در فراوری این نمونه پاراوان می توانیم که عکس سفارشی خودتان را بر روی آن چاپ کنیم، با استفاده از پارتیشن ها، فضاها می توانند به راحتی تغییر شکل داده شوند و بر اساس احتیاجهای تازه بازسازی شوند، این پاراوان ها به وسیله چشمه ای از چوب و قفل شونده های قابل حرکت میسازند تا بتوانید فضاها و جداسازیها را تغییر دهید و آنها را در حالت متفاوتی ببینید.

پاراوان لیزری حک:

پاراوان یا پارتیشن متحرک لیزری حک، یک فناوری تازه است که در صنعت حکاکی و برش لیزری استفاده می گردد، این فناوری امکان حک و برش دقیق و شفافیت بالا را برای مواد مختلفی مانند پلاستیک، چوب، فلز و فایبرگلاس ایجاد می نماید، در این فناوری، لیزر به صورت باریک و دقیقی روی سطح چوب حرکت می نماید و برش و حک را انجام می دهد.

این نمونه از پاراوان ها در عرض 45 فراوری شده و طبق استاندارد های شرکت در 4 تیکه فراوری می گردد و یبش از 150 نمونه نقش حکاکی شده موجود می باشد، پاراوان در اصل یک پارتیشن متحرک است که از یک لنز فوکوس برای تمرکز بیشتر نور لیزر بهره می گیرد، امکان جابجایی این پارتیشن و تنظیم تمرکز نور لیزر، به کاربر این امکان را می دهد تا حک و برش دقیقی را به روی سطوح مختلف انجام دهد.

پاراوان لیزری برش:

پاراوان یا پارتیشن متحرک لیزری یک فناوری تازه و مبتکرانه فراوری شده به وسیله پارسا وود است که به منظور جداسازی فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، این فناوری از یک پنل شفاف تشکیل شده است که قادر به تغییر پوزیشن و حرکت در چندین جهت با استفاده از پرتوهای لیزری است، پارتیشن (پاراوان)های لیزری برش به وسیله دستگاهای پیشرفته لیزر برش خورده و عرض هر تکه نیز 45 سانت بوده که از چهار تکه تشکیل شده است.

با تحرک این پنل متحرک، فضای داخلی می تواند به سهامی دلخواه و به نقشه رنگی مطلوب برای هر استفاده نماینده تبدیل گردد، از مهم ترین ویژگی های پاراوان می توان به سهولت نصب و استفاده، زیبایی و سبکی آن اشاره نمود.

پاراوان طلقی:

پاراوان یا پارتیشن متحرک طلقی یک ابزار مهم برای تقسیم و مدیریت فضای، داخلی یک ساختمان است که معمولا در مکان های با ظرفیت بالا و برای جداسازی فضاهای مختلف استفاده می گردد، این پارتیشن ها می توانند به صورت ثابت یا متحرک باشند، پارتیشن های ثابت معمولاً بر روی دیوارهای ساختمان نصب شده و نمی توانند تغییر جایگاه دهند.

اما پارتیشن های متحرک، به علت طراحی آن ها به صورت جدا پذیر و قابل حمل هستند و می توانند در هر بخشی از ساختمان به راحتی جا به جا شوند، پارتیشن های طلقی بسیار محکم و قابل تنظیم هستند و می توانند به صورت کاملاً مسطح درآیند، نمونه های طلقی فراوریی در اصل همان پارتیشن های لیزری برش می باشد که در پشت کار از انواع طلق های رنگی استفاده شده که زیبایی خاصی را به این پارتیشن می بخشد.

پاراوان های ساده :

پاراوان یا پارتیشن متحرک ساده یا پاراوان پوششی است که برای تقسیم بندی فضای باز در یک محیط استفاده می گردد، با استفاده از پارتیشن های متحرک، امکان تقسیم فضاهای گوناگون روی یک سطح برای استفاده های مختلف وجود دارد.

همانطور که قبلا هم شرح دادیم پارتیشن ها می توانند از جنس مختلفی مانند چوب، شیشه، پلاستیک و یا فلز ساخته شوند و در بعضی از موارد مجهز به پوشش های جلو و عقب با قابلیت شفافیت باشند تا نور همچنان به سراسر فضا دسترسی داشته باشد، پارتیشن های ساده فراوری شده در پارسا وود طبق شرحات داده شاده کوشش شده تا حد امکان از ظاهر و طرح های ساده استفاده شده حتی سادگی آن ها در رنگ بندی به کار رفته در آن ها نمایان است.

پاراوان های ساده بر خلاف دیگر پاراون ها در دو سایز 45 سانت و 60 سانت فراوری می گردد که سایز 45 به معنای عرض هر تکه 45 سانت و 60 هم به عرض هر تکه 60 سانتی متر می باشد و با توجه به این که هر پاراوان چهار تیکه بوده می توانید برای پی برن به اندازه پوش این پاراوان عرض مورد نظر خود را در 4 ضرب کنید که اندازه پوشش دهی که این پارتیشن در حال خطی می دهد را به دست می آورید.

کاربرد پاراوان های چوبی متحرک:

1. تقسیم فضا:

یکی از استفاده های اصلی این سازه ها، تقسیم فضا است، با استفاده از پاراوان های چوبی متحرک، میتوانید فضای بزرگ را به چندین بخش کوچک تقسیم کنید. این بخش بندی به شما امکان می دهد تا فضا را مطابق با احتیاجهای خود و استفاده های مختلف تنظیم کنید.

2. ایجاد حریم خصوصی:

در بعضی مواقع، ممکن است احتیاج به جداکردن فضاها داشته باشید تا حریم خصوصی را ایجاد کنید، با استفاده از پاراوان های چوبی متحرک، میتوانید فضاهای مختلف را از یکدیگر جدا کنید و حریم خصوصی را به وجود آورید، این ایده زیبا برای مکان های بازی برای بچه ها و یا درس خصوصی در مکان های کار میتواند بسیار مفید واقع گردد.

3. طراحی داخلی:

پاراوان های چوبی متحرک برای طراحی داخلی ساختمان ها خوب عمل مینمایند، این سازه ها به شما اجازه می دهند تا از یک فضای بزرگ بهره ببرید و آن را زیبا و مجذوب نماینده کنید، با جابجایی و تغییر موقعیت پاراوان ها ، همواره میتوانید فضا را بازطراحی کنید و سبک مورد نظر خود را اجرا کنید.

4. کنترل نورپردازی:

پاراوان های چوبی متحرک می توانند در کنترل نورپردازی نقش مهمی ایفا نمایند، با قرار دادن پاراوان ها در مسیر نور خورشید، میتوانید اندازه نور موجود در فضا را تنظیم نموده و نور مناسبی برای هر جداول و فضاها ایجاد کنید.

5. کنترل صدا:

در بعضی مواقع، احتیاج به کنترل صدا و سایر انواع آلاینده ها دارید، با استفاده از پاراوان های چوبی متحرک، میتوانید جداول و فضاها را از یکدیگر جدا کنید و به همین ترتیب، صدا را برای هر فضای مجزا کنترل کنید، به طور خلاصه، پاراوان های چوبی متحرک برای جداسازی فضاها در ساختمان ها استفاده میشوند و این امکان را به شما می دهند تا فضای بزرگ تان را مطابق با احتیاجها و استفاده های مختلف به بخش های کوچک تر تقسیم کنید، بعلاوه، این سازه ها به شما امکان می دهند تا حریم خصوصی، نورپردازی، کنترل صدا و طراحی داخلی را به راحتی انجام دهید.

منبع: اتاق
انتشار: 16 مهر 1402 بروزرسانی: 16 مهر 1402 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1800

به "راهنمای تهیه انواع پاراوان های چوبی متحرک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای تهیه انواع پاراوان های چوبی متحرک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید