آثار تاریخی و هنری شهر پکن برای بازدید

به گزارش سفر به مالزی، شهر پکن با تاریخ کهن 3 هزار ساله ای که در کشور چین دارد، بسیار دیدنی بوده و چون از 8 قرن قبل تا به حال بیشتر پایتخت این کشور بوده آثا تاریخی بسیاری برای بازدید دارد که از بهترین آنها می‌توان به دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، معبد آسمان و میدان تیان من هستند.

آثار تاریخی و هنری شهر پکن برای بازدید

شهر ممنوعه در پکن

مهم‌ترین قصر شهر پکن چین، شهر ممنوعه بوده که در ناحیه‌ی دانگ‌چنگ قرار دارد. این شهر در طی حکومت سلسله‌های مینگ و چینگ به عنوان دربار پادشاهی مورد استفاده بوده که برخلاف بسیاری از مکان‌های تاریخی، شهر ممنوعه در طول انقلاب فرهنگی چین، با کمک چو ان‌لای سالم باقی مانده است.

معبد آسمان در پکن

معبد آسمان، در ناحیه چونگ‌ون قرار دارد و به عنوان نمادی از شهر پکن شناخته می‌شود. در اطراف این معبد، پارکی قرار دارد که معمولا پر از افرادی می‌باشد که در حال نوشیدن چای، مشغول خوشنویسی، ورزش یا نظاره‌گر گذر عمر می‌باشند. یانگ‌گانگ در ناحیه‌ی دانگ‌چنگ قرار دارد و از زیباترین و مهم‌ترین معابد چین به حساب می‌آید. دیگر پارک‌های پکن در نقاط مختلف این شهر پراکنده هستند. برخی از بهترین پارک‌های پکن، پارک ژونگ‌شان و پارک بیهای در ناحیه‌ی زیچنگ و پارک‌های چائویانگ و ریتان در ناحیه‌ی چائویانگ هستند.

گذرگاه جویانگ در پکن

گذرگاه جویانگ، در فاصله 20 کیلومتری شهر چانگ‌پینگ قرار دارد که آن هم 60 کیلومتر با شهر پکن فاصله دارد. این مکان، گذرگاهی بسیار زیبا به سمت دیوار بزرگ چین می‌باشد. گذرگاه جویانگ در سال 1987 به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و اکنون از جمله مکان‌های فرهنگی کشور چین به حساب می‌آید. تور گوانجو چین پر از جاذبه برای تجربه یک سفر عالی برای بازدید است.

موزه‌ها و گالری های هنری شهر پکن

پکن در حدود 100 موزه برای بازدید و غرق شدن در تاریخ دارد. پکن میزبان یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های جهان، یعنی کاخ‌موزه‌ی ملی می‌باشد که با عنوان شهر ممنوعه نیز شناخته شده است. برخی از موزه‌های پکن در طول سال و طی تعطیلات خاص دارای هزینه‌ی ورودی نیستند. علاوه بر این، بلیط‌های ورود به موزه نیز باید از سه روز قبل رزرو نمایید.

یکی از موزه‌های معروف شهر پکن که به موزه‌ی ملی معروف است در ناحیه‌ی دانگ‌چنگ قرار گرفته است. موزه‌ی نظامی نیز در ناحیه‌ هایدن قرار گرفته و از جمله مکان‌های مورد علاقه‌ی مردم پکن و گردشگران خارجی برای بازدید می‌باشد. موزه‌ی پایتخت نیز در ناحیه‌ی زیچنگ از جمله بهترین موزه های شهر پکن و قیمت تور چین است و موزه‌های خاص و شناخته شده‌ای در شهر پکن دارد که آثار تاریخی و هنری جالب توجهی برای بازدید دارند. موزه‌ی هوانوردی چین در پکن، بیش از 200 هواپیما و بالگرد کمیاب چینی را به نمایش گذاشته است که مربوط به دوران شوری سابق می‌باشند.

نمایشگاه هنر معاصر پکن نیز، نمایشگاه‌ی بزرگ و در حال توسعه‌ در این شهر می‌باشد که هنرمندان زیادی اقدام به فروش آثار هنری خود در آن می‌نمایند. بیشتر نمایشگاه‌ها و گالری‌های هنری پکن در مناطق نزدیک به هم متمرکز هستند و دسترسی به آن‌ها نیز بسیار راحت می‌باشد. معروف‌ترین منطقه‌ی پکن برای انواع گالری‌های هنری، منطقه‌ی داشانزی در ناحیه‌ی چائویانگ می‌باشد. از دیگر مناطق جدید و پیشرفته‌ شهر پکن می‌توان به گالری‌های هنری زیادی اشاره نمود که آثا فوق‌العاده‌ای برای بازدید دارند، چائوچانگی در ناحیه‌ی چائویانگ، داشیلار در حوالی کاین‌من و دهکده‌ی هنری سانگ‌ژوآن در ناحیه‌ی تانگ‌ژو از گالری‌های هنری شهر پکن برای بازدید هستند.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 258

به "آثار تاریخی و هنری شهر پکن برای بازدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار تاریخی و هنری شهر پکن برای بازدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید